Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość w Pekao. Podczas zakładania konta klient potwierdzi tożsamość logowaniem w innym banku

Klient Pekao może też potwierdzić tożsamość z wykorzystaniem selfie lub udając się do placówki banku

Pekao poinformował o poszerzeniu listy sposobów potwierdzania tożsamości w procesie otwierania rachunków. Zakładając konto, klient może teraz spełnić te wymogi, logując się na konto w innym banku. Instytucja zapewnia, że w procesie tym Konto Przekorzystne można założyć w ciągu kilku minut.

Przeczytajcie także: Fintech Rebellion żegna się z klientami

Osoby zainteresowane założeniem konta w Pekao z wykorzystaniem otwartej bankowości i usługi AIS (Account Information Service) mogą to obecnie zrobić z poziomu przeglądarki internetowej (także w wersji mobilnej). Rozwiązanie niebawem ma się także pojawić w aplikacji PeoPay. Z narzędzia skorzystają klienci Santandera, mBanku, BNP Paribas, ING, Aliora, Millennium, VeloBanku, Credit Agricole i Banku Pocztowego.

Aby założyć rachunek z wykorzystaniem nowej metody, należy wybrać opcję "Potwierdzenie w innym banku" i podać podstawowe dane. W kolejnym kroku klient może zalogować się na konto we wskazanym wcześniej banku w celu sprawdzenia tożsamości. Po zapoznaniu się z dokumentami i wyrażeniu odpowiednich zgód, umowę wystarczy zatwierdzić kodem SMS.

Przeczytajcie także: Mastercard wprowadza na rynek Shopping Muse

Alternatywą dla tego rozwiązania jest potwierdzanie tożsamości w oddziale banku. Trzeci sposób polega na weryfikacji z użyciem selfie – Pekao przypomina, że udostępnił tę usługę jeszcze w 2019 roku. Od tego czasu z takiej formy zakładania rachunku w banku skorzystało ponad 340 tys. osób. Obecnie 40 proc. kont dla osób pełnoletnich w Pekao jest otwieranych online.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies