Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fintech Rebellion żegna się z klientami. To efekt przejęcia przez jednorożca z Turcji

Wywodzący się z Turcji neobank Papara rozpoczął międzynarodową ekspansję. Na rodzimym rynku firma ma już 17 mln klientów

Hiszpański fintech Rebellion przygotowuje swoich klientów do zmian, jakie zajdą w grudniu. Firma wyjaśnia za pośrednictwem strony internetowej, że od 6 grudnia br. niemożliwe stanie się doładowywanie rachunków oferowanych przez ten podmiot. Wraz z końcem miesiąca owe rachunki zostaną zamknięte, a aplikacja przestanie być wspierana przez fintech.

Przeczytajcie także: Fintech Robinhood w końcu wkracza do Europy

Zmiany są pokłosiem przejęcia – zarejestrowany w Madrycie Rebellion został kupiony przez turecki fintech Papara, o czym głośno zrobiło się w lipcu br. Nie ujawniono wówczas kwoty transakcji, ale podano, że dotychczasowi właściciele otrzymają gotówkę i akcję kupującego. W wyniku tej transakcji Papara pojawiła się na pierwszym rynku zagranicznym i ma to być dopiero wstęp do jej ekspansji. A mowa jest o podmiocie, który niedawno stał się jednorożcem, czyli firmą wycenianą na ponad 1 mld dolarów.

Papara to firma powołana do życia w 2016 roku. W ciągu tych kilku lat podmiot zdołał przyciągnąć aż 17 mln klientów, którym oferuje konto z kartą, narzędzia do przelewów, ubezpieczenia, funkcję moneyback czy rozwiązania do opłacania rachunków. Wszystko to dostępne jest za pośrednictwem aplikacji albo przeglądarki. Co ciekawe, rozwój odbywał się bez wsparcia np. funduszy inwestycyjnych – fintech szybko stał się dochodowy i finansował wzrost z własnych środków.

Przeczytajcie także: Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych

Rebellion, który staje się Papara Spain, oferuje podobne usługi, ale na znacznie mniejszą skalę – założony w 2017 roku neobank może się pochwalić 250 tys. klientów. Firma korzystała ze wsparcia inwestorów, od których pozyskała do tej pory 15 mln euro.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies