Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oto banki z największą liczbą użytkowników Blika. Dane na koniec września

W ciągu roku liczba aktywnych użytkowników Blika w największych rodzimych bankach wzrosła o blisko 3 mln

Największe banki działające na polskim rynku na koniec III kw. miały 14,9 mln aktywnych użytkowników Blika. Dane zebrane przez serwis cashless.pl wskazują, że w porównaniu z poprzednim kwartałem ich liczba wzrosła o blisko 600 tys. Natomiast w porównaniu do analogicznego okresu 2022 roku wynik udało się poprawić o niemal trzy miliony.

Przeczytajcie także: Fintech Goodie wprowadził do oferty nowy rodzaj kart przedpłaconych

Podobnie jak w poprzednich kwartałach zestawienie otwiera PKO BP: ponad 3,7 mln jego klientów korzystało z Blika w III kw. (z pomocą tego instrumentu wykonali oni przynajmniej jedną transakcję w miesiącu). W porównaniu z kwartałem poprzedzającym instytucja poprawiła wynik o przeszło 160 tys. W ciągu roku liczba aktywnych użytkowników Blika urosła zaś w przypadku największego polskiego banku o ponad 610 tys.

Wśród banków z największą liczbą użytkowników Blika na podium znalazły się także mBank oraz ING (oba banki w minionym kwartale przekroczyły próg 2 mln użytkowników). Powyżej 1,6 mln blikowiczów miały Millennium, Santander oraz Pekao. Warto odnotować, że swoje wyniki poprawiły wszystkie instytucje, które trafiły do zestawienia.

Przeczytajcie także: Klienci biznesowi Alior Banku mogą już korzystać z Blika

W rzeczywistości osób korzystających z Blika mogło być więcej, ale nie wszystkie banki dzielą się statystykami w tym zakresie. Natomiast dane zebrane przez cashless.pl pokrywają się z tymi przekazywanymi przez PSP (operatora Blika), który również podaje, że na koniec minionego kwartału aktywnie korzystało z jego usługi blisko 15 mln osób.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies