Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Jacek Jastrzębski prawdopodobnie pozostanie na stanowisku szefa KNF na następną kadencję

Decyzja o nominacji dla przewodniczącego ma zostać ogłoszona w czwartek

Wygląda na to, że Jacek Jastrzębski, obecny przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, pozostanie na swoim stanowisku na kolejną kadencję. Decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona przez kończącego swoją misję premiera Mateusza Morawieckiego jutro. Tak przynajmniej wynika z nieoficjalnych informacji mediów, w tym Business Insidera i Pulsu Biznesu.

Przeczytajcie także: Bancovo znowu działa, ale inaczej niż wcześniej

Jeżeli Morawiecki zdecyduje się na powołanie Jastrzębskiego na kolejną kadencję, to prawica, jak podnoszą przedstawiciele ugrupowań politycznych, które wygrały ostatnie wybory parlamentarne, zachowa wpływy w nadzorze finansowym. A ten decyduje m.in. o powołaniach na prezesów dużych instytucji finansowych w tym banków, takich jak państwowe Alior, Pekao i PKO czy towarzystw ubezpieczeniowych, takich jak PZU. Trzeba jednak podkreślić, że sam Jastrzębski w trakcie swojej pierwszej kadencji nie budził większych kontrowersji wśród przedstawicieli branży finansowej.

Przeczytajcie także: Orlen rezygnuje z aplikacji Orlen Pay

KNF ma także szereg innych kompetencji, o których większość czytelników cashless.pl pewnie wie. Nadzór decyduje m.in. o nadawaniu i odbieraniu zezwoleń na działanie w charakterze krajowej instytucji płatniczej czy, od niedawna, w charakterze platform crowdfundingowych. Od nowego roku pod nadzór KNF trafią także firmy pożyczkowe.

AKTUALIZACJA

W piątek rano rzecznik rządu Piotr Muller potwierdził, że Jacek Jastrzębski został powołany na kolejną kadencję jako przewodniczący KNF.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies