Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kłopotliwy błąd w bankomatach Euronetu. Sieć już pracuje nad rozwiązaniem problemu

Przy wypłacie gotówki na ekranie urządzeń należących do tej sieci wyświetlają się błędne instrukcje

Problem nie jest może poważny, ale uciążliwy dla osób korzystających z usług finansowych w bankomatach sieci Euronet. Chodzi o to, że użytkownik po podaniu PIN-u, rodzaju oraz kwoty transakcji jakiej chce dokonać, otrzymuje listę niepoprawnych komunikatów. Do wyboru ma trzy opcje: "Akceptuj", "Poprawnie" lub "Anuluj", jak na poniższym zdjęciu.

Po wybraniu pierwszego pola, transakcja przebiega prawidłowo, to znaczy bez zbędnej zwłoki otrzymacie gotówkę. Po wybraniu drugiej opcji, która sugeruje potwierdzenie, że kwotę wpisaliście poprawnie, wypłacający pieniądze jest cofany o krok, czyli ponownie proszony jest o podanie kwoty transakcji. Najwyraźniej doszło do błędu, wskutek czego zamiast instrukcji "Popraw" pojawiła się instrukcja "Poprawnie".

Przeczytajcie także: W wakacje tam staną bankomaty sezonowe

Na tę uciążliwość zwrócili nam uwagę czytelnicy Cashless, przysyłając informacje na adres alert@cashless.pl. Euronet potwierdził, że instrukcje są błędne i po interwencji Cashless zadeklarował wyeliminowanie usterki do końca tego tygodnia.

Przeczytajcie także: Z metra zniknie Euronet, pojawi się Planet Cash

Tymczasem firma pracuje nad udostępnieniem w swoich urządzeniach możliwości dokonywania wypłat gotówki zbliżeniowo. Pierwotnie planowano, że usługa zostanie wdrożona do końca II kw. 2016 r. Z tego co wiem, wciąż trwają testy a termin uruchomienia komercyjnego na razie nie jest znany. Wypłaty gotówki kartami bezstykowymi planuje również uruchomić konkurencyjna sieć Planet Cash.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies