Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bankomatowa rewolucja w warszawskim metrze. Zniknie Euronet, pojawi się Planet Cash

Nowe bankomaty będą funkcjonować na stacjach podziemnej kolejki przez co najmniej 3 lata

Zmiana operatora bankomatów w metrze to efekt przetargu rozstrzygniętego na początku czerwca. Wygrała go firma IT Card – właściciel marki Planet Cash. Z przekazanych mi informacji wynika, że do końca lipca ze wszystkich stacji metra znikną maszyny Euronetu a na ich miejsce sukcesywnie będą pojawiać się bankomaty Planet Cash. W pierwszej kolejności będą to stacje: Kabaty, Świętokrzyska oraz Dworzec Wileński.

Przeczytajcie także: Payleven połączył się z SumUp

Obecnie na I linii metra w Warszawie działają już 23 urządzenia Planet Cash. W najbliższych tygodniach na obu liniach podziemnej kolei pojawi się jeszcze 71 urządzeń z logo tego operatora. Łącznie będą więc tu 94 bankomaty Planet Cash. Umowę na dzierżawę miejsc pod bankomaty Metro Warszawskie podpisało z firmą IT Card na trzy najbliższe lata.

Co ciekawe wygrana w przetargu zorganizowanym przez Metro Warszawskie to kolejne w ostatnim czasie zwycięstwo IT Card w walce o prestiżowe lokalizacje pod bankomaty. Przypomnę, że wcześniej firma ta wygrała także przetarg na dzierżawę miejsc pod te urządzenia na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Przeczytajcie także: Wystartowała aplikacja Planet Mobile

Planet Cash to pod względem liczby bankomatów druga niezależna sieć w Polsce, licząca ponad 2,5 tys. urządzeń. Palmę pierwszeństwa w tym rankingu dzierży Euronet, którego sieć liczy ok. 7,1 tys. bankomatów. Wraz z sieciami należącymi do banków na terenie Polski funkcjonuje ok. 22 tys. maszyn. Specjaliści prognozują, że ich liczba będzie wciąż rosła i w perspektywie kilku najbliższych lat może osiągnąć 30-35 tys. sztuk.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies