Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
TreeCard obiecywał klientom drewniane karty. Ale to już przeszłość. Teraz zachęca do chodzenia

Zainteresowanie klientów kartą debetową fintechu było nikłe. Mimo to firma może wprowadzić na rynek kartę kredytową

Fintech TreeCard, oferujący klientom m.in. drewniane karty płatnicze, przemodelował swój biznes. Jego celem pozostaje sadzenie drzew, lecz ma to być powiązane z… chodzeniem klientów. Apka firmy wciąż jest dostępna, ale już pod zmienioną nazwą: Wildhero - Step Tracker (Google Play) oraz Treecard: Walking Step Tracker (w App Store), co ma odpowiadać nowej wizji twórców projektu.

Przeczytajcie także: Kolejne 55 mln dolarów dla wefoxa

Wywodząca się z Wielkiej Brytanii firma działa na rynku od kilku lat i mogliście o niej przeczytać w serwisie cashless.pl jeszcze w 2020 roku. Fintech nawiązał współpracę z podmiotem Ecosia, który rozwija wyszukiwarkę internetową, a większość przychodów przekazuje na sadzenie drzew. Podobnie miało to wyglądać w przypadku TreeCard: użytkownicy karty za wydawanie pieniędzy z jej pomocą mieli być nagradzani sadzeniem w ich imieniu drzew.

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku TreeCard zakończył kolejną rundę finansowania, w której udało mu się zebrać 23 mln dolarów. W startup zainwestowały fundusze kapitałowe oraz aniołowie biznesu (wcześniej udziałowcem w TreeCard została wspomniana już Ecosia). W tamtym czasie wciąż mowa była o sadzeniu drzew powiązanym z wydawaniem pieniędzy i redukcji plastiku wynikającej z oferowania klientom drewnianej karty.

Przeczytajcie także: Klarna przymierza się do giełdowego debiutu

Kilka tygodni temu fintech poinformował na swoim blogu, że nie będzie już oferował drewnianej karty debetowej. Powód? Firma wskazała na nikłe zainteresowanie konsumentów. Jednocześnie poprosiła klientów, by wypłacili środki z konta powiązanego z kartą oraz przenieśli cykliczne płatności do innego źródła finansowania. Co ciekawe, TreeCard wspomniał też o możliwym uruchomieniu karty… kredytowej. Na razie podmiot zachęca do powiązania ze swoją aplikacją innej karty klienta. W efekcie wydatki plastikiem mają być nadal nagradzane sadzeniem drzew.

Jak już wspomniałem, w marketach z aplikacjami TreeCard oferuje obecnie nową aplikację. Wersja na iPhone'y nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Na pierwsze miejsce wysuwa się teraz chodzenie: firma obiecuje posadzić drzewo za wykonanie przez użytkownika 10 tys. kroków. Z kolei każde posadzone drzewo to punkty dla klienta. Docelowo będzie on mógł wymienić je na nagrody, np. wycieczki, ale organizowane z poszanowaniem środowiska naturalnego.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies