Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Do polskich startupów płynie coraz mniejszy strumień pieniędzy. Ale są też pozytywy

Najwięcej środków w minionym kwartale pozyskały firmy kyp.ai, AI Clearing oraz Inuru

PFR Ventures i Inovo VC opublikowały raport dotyczący transakcji na polskim runku venture capital w trzecim kwartale tego roku. Z zebranych danych wynika m.in., że we wskazanym okresie 95 spółek pozyskało 424 mln zł od 74 funduszy. Dla porównania: w analogicznym kwartale poprzedniego roku 127 spółek pozyskało 513 mln zł. Spadek finansowania jest zatem dość wyraźny, ale dotyczy on także wcześniejszych kwartałów br.

Przeczytajcie także: Allegro One obowiązkowe, by oferta była Smart

Z raportu można się dowiedzieć, że w okresie lipiec-wrzesień największą rundą finansowania mógł się pochwalić kyp.ai. Podmiot ten ułatwia monitorowanie zasobów firmy i pomaga lepiej je wykorzystać. Zalecenia oparte na danych generowane są automatycznie. Firma pozyskała od inwestorów blisko 89 mln zł. Wiceliderem zestawienia jest AI Clearing pozwalające śledzić postępy na budowach (podmiot pozyskał blisko 58 mln zł), a podium z wynikiem 48 mln zł zamyka Inuru produkujące ekologiczne etykiety.

Przeczytajcie także: Marka Dotpay znika z rynku

Miniony kwartał zdominowały inwestycje na wczesnym etapie: seed oraz pre-seed (zalążkowe i przedzalążkowe), chociaż było ich zdecydowanie mniej niż w kwartałach poprzednich: 78 wobec przeszło 100 w kwartale poprzedzającym. Autorzy raportu zwracają jednak uwagę na pewien pozytyw: rośnie liczba startupów, które na wczesnym etapie pozyskują pieniądze od wiodących globalnych aniołów biznesu i funduszy.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies