Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kto jest kim na rynku pożyczek w Polsce? Allegro Pay wyrasta na gracza numer jeden

Jeśli wziąć pod uwagę wartość bilansu, to Allegro Pay, fintech specjalizujący się w płatnościach odroczonych, jest już większy od Providenta, Smartneya i Soonly

Dzisiejszy Puls Biznesu publikuje obszerny materiał na temat tego, jak w ostatnich latach sprofesjonalizowała się branża pozabankowych pożyczek w Polsce. Proces ten będzie zapewne postępować, a sprzyjać temu będzie objęcie całego sektora nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. Formalnie stanie się to w styczniu przyszłego roku. Ale już w ub. tygodniu doszło do pierwszego spotkania zapoznawczego przedstawicieli branży z szefostwem nowego departamentu w KNF, który ma zajmować się firmami pożyczkowymi.

Przeczytajcie także: Allegro przejmuje fintech FinAi

Przy okazji gazeta próbuje przeanalizować rynek pożyczek pozabankowych w Polsce pod kątem największych graczy. Jak się okazuje, gdyby ustalać to na podstawie wysokości bilansu, to do roli lidera urósł młody fintech specjalizujący się w płatnościach odroczonych, czyli Allegro Pay. Dopiero na drugim miejscu uplasowałaby się jedna z najstarszych, o ile nie najstarsza, firma pożyczkowa w kraju, czyli Provident. Na kolejnej pozycji znalazłby się Smartney, a dalej Soonly, czyli właściciel marki Vivus a na piątej – właściciel marki Bocian Finance. W czołówce znalazłyby się także inny operator płatności odroczonych, czyli PayPo, oraz Wonga.

Przeczytajcie także: Wiadomo z kim Allegro Pay będzie wydawać karty

Allegro Pay to młody fintech powstały po przejęciu przez Allegro spółki FinAi na początku 2020 r. Może zaskakiwać, że tak szybko urósł do pozycji lidera. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie świadczy na wyłączność usługi płatności odroczonych na największej platformie e-commerce w Polsce, a rozwiązanie tego typu cieszy się coraz większą popularnością nie tylko w naszym kraju. Warto też zauważyć, że wśród największych graczy na rynku pożyczek znajduje się także inny polski fintech od płatności odroczonych, czyli PayPo, a dwaj inni pożyczkodawcy z czołówki, czyli Smartney i Wonga, również rozwijają swoje narzędzia z zakresu BNPL (buy now, pay later, czyli płatności odroczone).

Źródło: Puls Biznesu

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies