Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatność za ładowanie auta to bieg z przeszkodami? Powerdot chce to zmienić i wchodzi do apki Elocity

Powerdot to operator sieci ładowarek aut elektrycznych, dostępnych m.in. przy sklepach Biedronka

Operator sieci ładowarek aut elektrycznych Powerdot poinformował o integracji swojego serwisu z aplikacją Elocity. Dzięki temu użytkownicy tej apki mogą zlokalizować ładowarki Powerdot, naładować swoje auto oraz zapłacić za to. W przyszłości współpraca obu partnerów ma być rozwijana, co ma zaowocować m.in. wprowadzeniem na rynek nowej usługi związanej z ładowaniem samochodów.

Przeczytajcie także: Powerdot i Biedronka budują sieć ładowarek aut elektrycznych

Infrastruktura do ładowania samochodów elektrycznych wciąż się jest wąskim gardłem na drodze do rozwoju elektromobilności w Polsce. Nie dość, że ładowarek jest mało, to jeszcze korzystanie z nich jest utrudnione. Zazwyczaj każdy z operatorów stacji ładowania ma własną aplikację mobilną, niezbędną do skorzystania z ładowarki oraz płatności za usługę. Oznacza to, że aby móc naładować samochód w dowolnej ładowarce trzeba, mieć zainstalowanych na smartfonie wiele różnych aplikacji.

Powerdot chce to zmienić. Wszystkie ładowarki tego operatora, które są zlokalizowane m.in. przy sklepach Biedronka, pozwalają na rozpoczęcie i płatność za ładowanie bez jakiejkolwiek aplikacji – należność można wnieść np. kartą płatniczą w terminalu dostępnym przy każdej ładowarce.

Przeczytajcie także: Oto wyniki rankingu Cashless Cities 2023

Powerdot zdecydował też, że nie będzie rozwijał własnej aplikacji mobilnej, tylko integrował swój serwis z systemami operatorów innych tego typu rozwiązań. Stąd komunikowana dziś współpraca z Elocity, która jest jedną z najważniejszych aplikacji umożliwiających ładowanie samochodów na stacjach różnych operatorów. Obecnie w apce dostępnych jest ok. 700 stacji, a korzysta z niej 30 tys. użytkowników. Powerdot ma obecnie w Polsce 50 stacji ładowania, a kolejnych 800 właśnie powstaje.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies