Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Michał Polasik zakłada nową firmę. Wspólnie z uniwersytetem z Torunia i uPaid

To chyba pierwsza na polskim rynku płatniczym spółka typu spin off

"Technology for Mobile". Tak nazywa się nowe przedsięwzięcie firmowane nazwiskiem Michała Polasika. Znany w branży płatniczej naukowiec z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika został prezesem nowej spółki. Natomiast udziały w niej ma toruńska uczelnia za pośrednictwem swojego Centrum Transferu Technologii oraz firma uPaid, znana m.in. z wdrożeń cyfrowego portfela MasterPass.

Przeczytajcie także: Katarzyna Zubrzycka nową szefową Paymax

Jak powiedział mi przed chwilą Michał Polasik na jego uczelni rodzi się mnóstwo pomysłów, które mogą zostać wykorzystane komercyjnie. Dotąd nie było to jednak łatwe ze względu na uregulowania prawne, np. podatkowe, krępujące inicjatywy szkół publicznych. Spółka prawa handlowego, jaką jest "Technology for Mobile", nie będzie miała tego typu ograniczeń.

Zdaniem Polasika pierwszych efektów działalności jego nowej firmy można spodziewać się w ciągu kilku miesięcy. Naukowiec nie zdradza jednak, co to będzie. Sugeruje tylko, że będą to, jak to określił, inicjatywy startupowe. Deklaruje, że jest otwarty na współpracę z wszystkim uczestnikami rynku, z którymi porozumiewanie się ma ułatwiać firma uPaid, mająca status partnera technologicznego w spółce.

Przeczytajcie także: Janusz Diemko prezesem Polskich ePłatności

"Technology for Mobile" to chyba pierwsze tego typu przedsięwzięcie na polskim rynku usług płatniczych czy finansowych w ogóle. Przedsięwzięcia takie określane są mianem spółek spin off, które mają ułatwiać komercyjne wykorzystanie wiedzy naukowej oraz komercjalizację technologii powstającej na uczelniach.

Michał Polasik jest autorem wielu badań i publikacji związanych z rynkiem płatniczym. Jest właścicielem firmy analitycznej Polasik Research. Laureat konkursu im. Mariana Kantona na najlepszą pracę magisterską z zakresu systemów płatniczych w 2002 roku oraz wyróżnienia indywidualnego Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika za rozprawę doktorską w 2005 roku.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies