Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W kartach kredytowych coś drgnęło. Tak przynajmniej wynika z danych BIK

W kwietniu banki sprzedały więcej kredytówek niż przed rokiem

Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że kwiecień był czwartym miesiącem z rzędu, kiedy sprzedaż nowych kart kredytowych w bankach rosła. Przy tym odnotowany wynik – 97,5 tys. sztuk, był o 2,6 proc. lepszy niż w kwietniu roku ubiegłego.

Przeczytajcie także: Na tegorocznego Openera nie zabierajcie ze sobą gotówki

Tradycyjnie już odnotowano wzrost wartości limitów przyznanych w ramach umów o karty kredytowe. W kwietniu ich wartość wyniosła 438,3 mln zł, co stanowiło wzrost o 8 proc. w porównaniu do kwietnia 2015 roku. Średni limit kredytu w karcie wynosił 4496 zł, czyli urósł w skali roku o ponad 5 proc., z 4272 zł w kwietniu 2015 r.

Niestety dla bankowców, jeżeli wziąć pod uwagę sprzedaż kart przez pierwsze cztery miesiące bieżącego roku statystyki wciąż są słabsze niż przed rokiem. Od stycznia do kwietnia udało się sprzedać 345,8 tys. kredytówek, z limitami o wartości 1,6 mld zł. Pod względem liczby kart jest to spadek niemal o 6 proc. a pod względem wartości limitów – wzrost o symboliczne 0,7 proc. w stosunku do pierwszych czterech miesięcy 2015 r.

Przeczytajcie także: Moneyback nie umarł. Możecie dostać 5 proc.

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że na koniec ubiegłego roku mieliście w portfelach 5,8 mln sztuk kart kredytowych. Ich liczba konsekwentnie spada od kilku lat. W rekordowym 2009 roku banki z Polski mogły pochwalić się portfelem liczącym 10,9 mln kart kredytowych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies