Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut zwiększył oprocentowanie lokat w euro. Jak uzyskać nowe warunki na własnym koncie?

Decyzja Revoluta to efekt podwyżki stóp procentowych w strefie euro

Po ostatniej obniżce stóp procentowych w Polsce, banki zmniejszyły lub właśnie zmniejszają oprocentowanie lokat złotowych. Tymczasem klienci, którzy gromadzą oszczędności w euro mają inne możliwości przeciwdziałania skutkom wysokiej inflacji. Z początkiem września Revolut podwyższył oprocentowanie środków gromadzonych w tzw. sejfach czyli na udostępnionych w aplikacji kontach oszczędnościowych.

Zmiany dotyczą właścicieli kont bezpłatnych i pozostałych rachunków premium. I tak: wzrosło oprocentowanie dla oszczędności w euro, z 1 proc., 1,25 proc., 1,75 proc., 2 proc. i 2,5 proc. w skali roku w planie Standard, Plus, Premium, Metal i Ultra, do kolejno 1,1 proc., 1,35 proc., 1,85 proc., 2,1 proc. i 2,7 proc.

Przeczyztajcie także: Nowe ubezpieczenie dla psów i kotów

Istotne jest to, że czasami sejfy w aplikacji Revoluta są oprocentowane w takiej wysokości, jaką oferował brytyjski fintechowy bank w momencie ich założenia. Jeśli zatem chcecie uzyskać lepsze warunki, musicie utworzyć nowy Sejf i przenieść do niego zgromadzone środki.

Przypomnę, że Revolut deponuje pieniądze w Aion Banku, który uzyskał licencję Narodowego Banku Belgii i Europejskiego Banku Centralnego. Są one gwarantowane przez belgijski fundusz gwarancyjny Fonds de Garantie pour les services publics. Jest to odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Taką ochroną objęte są depozyty wraz z odsetkami do pełnej wysokości, maksymalnie do 100 tys. euro.

Przeczytajcie także: Czy jednorazową kartą Revoluta można wykonać 40 transakcji?

Warto dodać, że inflacja w strefie euro jeszcze w czerwcu spadała (z 6,1 proc. w maju do 5,5 proc.) i według wstępnych danych w sierpniu tego roku wynosiła 5,3 proc. Analitycy liczyli na 5,1 proc. Mimo to Europejski Bank Centralny w lipcu kolejny raz podniósł stopy procentowe o 0,25 punktów bazowych. W Polsce Rada Polityki Pieniężnej przy dwucyfrowej inflacji na wrześniowym posiedzeniu obniżyła stopy procentowe aż o 75 punktów bazowych.

W Revolucie stawki dla kont w złotych od podwyżki w czerwcu nie zmieniły się, i wynoszą odpowiednio 4,05 proc., 4,25 proc., 4,8 proc., 5 proc. i 5,2 proc. w skali roku w planie Standard, Plus, Premium, Metal i Ultra.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies