Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Z departamentu fintech w KNF do prywatnej kancelarii. Jan Ziomek w Kochański&Partners

Jan Ziomek w departamencie fintechowym w KNF pracował od 2018 r.

Do niedawna kierownik w Departamencie Innowacji Finansowych Komisji Nadzoru Finansowego Jan Ziomek, przeszedł do sektora prywatnego. Od początku września tego roku jest partnerem w kancelarii Kochański&Partners i odpowiada za branżę nowoczesnych usług finansowych.

Przeczytajcie także: 12 nowych MIP-ów w rejestrze KNF

Jan Ziomek jest dobrze znany wśród fintechowców, bo od ponad pięciu lat pracował w Komisji Nadzoru Finansowego, w stworzonym tam w 2018 r. Departamencie Innowacji Finansowych. Początkowo był tam starszym specjalistą, później głównym specjalistą a w 2020 r. awansował na stanowisko kierownika zespołu innowacji. Wcześniej pracował m.in. w zespole prawnym Związku Banków Polskich.

KNF tworząc nowy departament zajmujący się sprawami nowoczesnych technologii finansowych chciał pokazać, że zależy mu na rozwoju fintechu w Polsce i przyczynić się do rzeczywistego jego rozwoju. Nowy departament podjął wiele inicjatyw, których celem było wsparcie nowoczesnych technologii w branży finansowej. Przykładem jest np. stworzenie rejestru małych instytucji płatniczych. MIP-y mogą świadczyć usługi bez konieczności zdobywania skomplikowanej i drogiej licencji tzw. dużej, krajowej instytucji płatniczej, i testować nowe rozwiązania.

Przeczytajcie także: Smartney goni Providenta w Polsce

Natomiast Kancelaria Kochański&Partners chce specjalizować się w doradztwie związanym z nowymi technologiami i innowacjami. Chodzi w szczególności o takie obszary jak m.in. regulowane usługi płatnicze, systemowe przeciwdziałanie praniu pieniędzy w przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych, cyber security czy transakcje technologiczne.

Fot. Jerney Furman/Flickr CC BY 2.0

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies