Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
WeSub chwali się wynikami. Ma już 3 tys. umów na sprzęt o wartości prawie 45 mln złotych

WeSub to fintech specjalizujący się w tworzeniu narzędzi, umożliwiających finansowanie zakupów w ramach umów subskrypcji

Fintech WeSub pochwalił się, że właśnie udało mu się podpisać umowę nr 3 tys. Łącznie w ramach oferowanej przez siebie usługi sfinansował już zakup sprzętów o wartości 10 mln euro, czyli ok. 45 mln zł. Co ciekawe w maju z okazji drugich urodzin firma pochwaliła się kwotą 22 mln zł. Udało się więc ją podwoić w ciągu niecałych czterech ostatnich miesięcy.

Przeczytajcie także: RentPay to nowe płatności od WeSub

WeSub tworzy rozwiązania, które pozwalają sklepom internetowym czy stacjonarnym dodawać subskrypcję jako metodę płatności. Dzięki temu klienci firmowi mogą wynająć jakiś przedmiot (np. komputer, smartfon, ale też sprzęt gastronomiczny) zamiast kupować go na raty czy brać w leasing. Klient nie spłaca wartości przedmiotu, lecz płaci za korzystanie z niego – to usługa, którą przedsiębiorca może ująć w kosztach. Po zakończeniu umowy nie jest wymagane wykupienie sprzętu. Dodatkowo firma RentUp, należąca do grupy WeSub, oferuje taką możliwość klientom indywidualnym. Z ich narzędzi można skorzystać zawierając umowę najmu z sklepach sieci Komputronik.

Zdaniem ekspertów WeSub można zidentyfikować nowe trendy na rynku subskrypcyjnego finansowania zakupów. – Z naszych doświadczeń we współpracy z klientami wynika, że wzrastają ich oczekiwania co do dopasowania oferty do konkretnych potrzeb. Chodzi np. o artykułowaną przez nich chęć dofinansowania akcesoriów, gadżetów czy też zmiany długości trwania umowy – mówi Paula Nadaj z WeSub.

Przeczytajcie także: Jak wprowadzić system subskrypcyjny?

Z analizy fintechu wynika także, że coraz więcej klientów przywiązuje się do jednego dostawcy usług. Jeśli nawiążą z nim współpracę, a ta okaże się owocna, tzn. nie ma problemów z realizacją umowy, to w kolejnych okresach chcą ją kontynuować i rozszerzać. To dlatego WeSub pracuje nad tym, by swoim klientom zaoferować również dodatkowe usługi. Już teraz w ramach działalności WeSub firmy mogą korzystać z ich biura księgowego, a już niedługo zyskają również prosty system do samodzielnej obsługi księgowej.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies