Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
RentPay to nowe płatności od WeSub, dostępne dla każdego e-commerce. Dla sklepów korzystających z PrestaShop, jeszcze łatwiej

Dzięki RentPay każdy sklep internetowy w Polsce może zaoferować swoim klientom płatność za sprzedawane przez siebie produkty w modelu subskrypcyjnym

RentPay to nowe narzędzie płatnicze, oferowane przez fintech WeSub. Każdy sklep internetowy może je zainstalować za pośrednictwem interfejsu API, dzięki czemu dodane zostanie jako kolejna opcja płatności w koszyku. Nie jest to jednak jedyny sposób integracji, w prostszych modelach może zostać umieszczone przekierowanie na kartach produktów. Dzięki temu klient może wybrać płatność na przykład za telefon czy laptop w miesięcznej subskrypcji. Od niedawna jest to dodatkowo ułatwione dzięki integracji RentPay z oprogramowaniem dla e-commerce PrestaShop.

Przeczytajcie także: Zapraszamy do udziału w nowym projekcie Who is who

– Umożliwiamy skorzystanie z RentPay przy wyborze dowolnego produktu czy usługi, którą da się zidentyfikować. Jednak najczęściej z RentPay korzystają osoby kupujące sprzęt elektroniczny, w tym głównie smartfony i laptopy – mówi Paula Nadaj z WeSub. Dodaje, że dla sklepu internetowego wdrożenie i udostępnienie RentPay nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Przy czym dostaje on od razu pełną płatność za produkt, który w imieniu klienta kupuje od niego firma WeSub.

Przedstawicielka WeSub podkreśla, że oferowanie RentPay niesie dla sklepów jeszcze kilka innych korzyści. – To my zajmujemy się pełną obsługą subskrypcji i kontaktami z klientami. Przekonujemy ich także do tego, żeby po zakończeniu umowy wybrali kolejny produkt z oferty sklepu, w którym wcześniej już coś subskrybowali. Zajmujemy się także windykacją, gdyby się okazało, że są problemy ze spłatą należności – przekonuje Paula Nadaj.

Obecnie z WeSub współpracuje kilkadziesiąt sklepów. Wśród nich m.in. Sferis, iDream, Maqsimum, iiyama-sklep czy Zbita Szybka.

Przeczytajcie także: WeSub chce uniknąć sporów sądowych

Natomiast kupujący (oferta RentPay póki co kierowana jest do firm) płaci nie za produkt, tylko za wyliczoną przez model predykcyjny utratę wartości produktu postępującą w trakcie umowy w ramach RentPay. Umowę taką zawiera się na 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia na kolejny okres. Z tym że już po pół roku, w sytuacji gdy na rynku pojawi się np. nowa wersja smartfonu, dotychczas używany można oddać i zasubskrybować nowy. Minimalna wartość kupowanego produktu czy usługi, umożliwiająca skorzystanie z RentPay to 1000 zł.

A ile to kosztuje? Najlepiej podać to na przykładzie. Jednym ze sklepów, współpracujących już z WeSub i oferujących narzędzie RentPay, jest Sferis. Oferuje on smartfon iPhone 14, 128 GB, za 3949 zł. Przy skorzystaniu z RentPay i umowie na 12 miesięcy można go używać już za 112 zł netto miesięcznie.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies