Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP posiada niespełna tysiąc oddziałów własnych. Ile placówek na koniec czerwca miała konkurencja?

W porównaniu z I kw. 2023 roku na koniec czerwca największe banki w Polsce miały o 27 placówek mniej

Na koniec czerwca 2023 roku największe banki w Polsce posiadały łącznie przeszło 3,5 tys. oddziałów własnych. W porównaniu z I kw. br. ich liczba skurczyła się o 27 placówek. Za ten ubytek nie odpowiada jedna instytucja – w ciągu kilku miesięcy zmniejszył się stan posiadania większości banków, które trafiły do zestawienia.

Przeczytajcie także: PolCard wprowadza na swoje terminale zbliżeniowy cashback

Największą sieć placówek bankowych posiada w Polsce PKO BP: 959. Wynik ten oznacza spadek o cztery oddziały, ale to wciąż niemal dwa razy więcej niż wielkość sieci, którą może się pochwalić wicelider zestawienia, czyli Pekao: 506. Podium zamyka BNP Paribas z wynikiem 386 oddziałów. Niewiele mniej posiada Millennium, który na koniec II kw. miał 364 placówki. Próg 300 lokalizacji udało się przekroczyć jeszcze Santanderowi (328).

Warto mieć na uwadze, że część banków posiada silnie rozwiniętą sieć placówek partnerskich. W przypadku Aliora na koniec czerwca było ich 338, Millennium posiadało 234 obiekty tego typu, a mBank 48. Osobną kategorię tworzy w tym zakresie Bank Pocztowy, który chwali się oddziałami Poczty Polskiej, a tych jest aż 4,7 tys. Możliwe jednak, że to wsparcie zniknie, jeśli Pocztowy zostanie przejęty przez PKO BP.

Przeczytajcie także: Revolut rozwija usługę Sklepy

Należy odnotować, że niniejsze zestawienie nie jest pełne, ponieważ zawiera dane tylko z największych banków komercyjnych. Brakuje w nim statystyk dotyczących sieci oddziałów bankowości spółdzielczej.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies