Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W ciągu minionego kwartału na polskim rynku przybyło ponad 300 wpłatomatów

Z danych zebranych przez cashless.pl wynika ponadto, że po raz pierwszy w historii liczba wpłatomatów w Polsce przekroczyła 10 tys. urządzeń

Największe sieci wpłatomatów w Polsce na koniec czerwca bieżącego roku posiadały łącznie 10246 urządzeń, a więc o 319 więcej niż na koniec marca tego roku oraz o 954 więcej w porównaniu z czerwcem 2022 r. – wynika z danych zebranych przez cashless.pl. Jest to jednocześnie pierwszy raz w historii, gdy liczba wpłatomatów przekroczyła 10 tys. Natomiast według danych publikowanych przez Narodowy Bank Polski stało się tak w grudniu ubiegłego roku. Więcej na temat statystyk banku centralnego wkrótce w serwisie cashless.pl.

Przeczytajcie także: SkyCash trafił na listę ostrzeżeń KNF

Podobnie jak w poprzednich analizach cashless.pl na temat sieci wpłatomatów, tak i tym razem na pierwszym miejscu pod względem liczby urządzeń znajduje się Euronet. Na koniec I poł. 2023 r. w jego sieci działało 3418 maszyn, a więc o 123 więcej niż kwartał wcześniej. Firmę tę goni konkurencja z ITCARD, która w czerwcu mogła pochwalić się zarządzaniem siecią 2870 wpłatomatów. To o 162 więcej niż na koniec marca.

Przeczytajcie także: Nowa usługa od ITCARD i PayEye

Dopiero na trzecim miejscu uplasowała się pierwsza sieć należąca do banku, a konkretnie do PKO BP, i liczyła 1354 wpłatomaty, o 11 więcej niż kwartał wcześniej. I tylko te trzy instytucje mają więcej niż 1000 urządzeń pozwalających na deponowanie gotówki. Czwarty w zestawieniu Santander miał 957 wpłatomatów, piąty Pekao – 789, a szósty Millennium – 428.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies