Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sezonowy powrót optymizmu na rynku bankomatów. W porównaniu z marcem przybyło prawie 100 urządzeń

Z ok. 21 tys. bankomatów działających na polskim rynku, 10,8 tys. obsługuje karty zbliżeniowo a 19,6 tys. – Blika

Z najnowszego zestawienia cashless.pl wynika, że na koniec ubiegłego roku na polskim rynku działały 20952 bankomaty. To o niemal 100 sztuk więcej niż na koniec marca bieżącego roku oraz ponad 60 więcej niż w czerwcu ubiegłego roku. Zwiększenie się sieci w ostatnim czasie przynajmniej częściowo można wyjaśnić sezonowością, bo niektórzy operatorzy instalują bankomaty wakacyjne w miejscowościach turystycznych.

Przeczytajcie także: Santander żegna starą aplikację mobilną

Pod względem liczby posiadanych urządzeń czołówka firm od dłuższego czasu się nie zmienia. Na pierwszym miejscu pozostaje Euronet, który w czerwcu miał 7047 maszyn. Na drugiej pozycji uplasowała się sieć należąca do firmy ITCARD, licząca 4642 urządzenia. Natomiast na trzeciej – PKO BP, z 3021 bankomatów. Warto wspomnieć o Citi Handlowym, który od dłuższego czasu nie aktualizuje swoich danych. Spróbowaliśmy więc je oszacować i zrewidować. Z naszych przewidywań wynika, że Citi ma obecnie 35 bankomatów, a więc o 9 mniej niż podawał ostatnio.

Przeczytajcie także: Twisto już oficjalnie kupione przez Param

Tradycyjnie już przy okazji zbierania danych o liczbie bankomatów sprawdzamy też w jakiej części sieci bankomatowej można korzystać z Blika oraz z ilu urządzeń można wypłacać gotówkę zbliżeniowo. Okazuje się, że w czerwcu sieć akceptacji Blika liczyła już 19572 bankomaty. Natomiast bezstykowo kartami oraz za pomocą rozwiązań mobilnych jak Apple Pay czy Google Pay, gotówkę można było wypłacać z 10767 bankomatów.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies