Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Western Union obniża opłaty w Polsce. Doładowywanie rachunku kartą będzie bezpłatne

Dotychczas, w zależności od posiadanego konta, trzeba było zapłacić za to od 4,49 do 9,49 zł

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, Western Union Digital Banking, czyli bank instytucji specjalizującej się w przekazach gotówkowych, wprowadza zmiany w cenniku swoich usług w Polsce. Od 11 października w tabeli opłat i prowizji doładowywanie rachunku za pomocą karty płatniczej wydanej przez inny bank lub usługą Klarny (dawniej Sofort), będzie bezpłatne. Dotychczas posiadacze rachunku standardowego musieli płacić za to każdorazowo 9,49 zł, a posiadacze konto premium – 4,49 zł.

Przeczytajcie także: Western Union wprowadza w Polsce usługi bankowe

Dodatkowo WUDB napisał w informacji kierowanej do klientów, że choć zmiana w cenniku wejdzie w życie dopiero w październiku, to klienci już teraz mogą zasilać swoje rachunki za pomocą karty lub usługi Klarny bezpłatnie.

Rachunki w WUDB są dostępne w Polsce od marca bieżącego roku. Nasz rynek jest jednym z czterech pierwszych (obok rumuńskiego, niemieckiego i włoskiego), na którym bank wprowadził ofertę kont osobistych. Rachunkiem standardowym lub w wersji premium można zarządzać za pomocą aplikacji mobilnej na urządzenia z Androidem lub iOS. Do kont wydawana jest karta płatnicza Visa wirtualna lub plastikowa. Korzystanie z karty jest bezpłatne.

Przeczytajcie także: Konto w Raiffiesenie może już założyć każdy

WUDB to jedna z dwóch instytucji z Austrii, które niedawno zaoferowały konta osobiste klientom z Polski. Inną jest Raiffeisen Digital Bank, który wcześniej sprzedawał u nas jedynie pożyczki gotówkowe. Obecnie w ofercie RDB, oprócz pożyczek i kont bieżących znajdują się także rachunki oszczędnościowe oraz pożyczka konsolidacyjna, o którą można się starać online.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies