Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W Kantorze Aliora można kupować waluty płacąc za nie z rachunku w innym banku

Wcześniej podobna usługa znalazła się już w ofercie kantoru PKO BP

W internetowym kantorze wymiany walut oferowanym przez Aliora pojawiła się dziś nowa interesująca funkcja. Od teraz waluty obce za pośrednictwem tej instytucji można kupić i zapłacić za nie bezpośrednio z rachunku prowadzonego w innym banku. Wystarczy tylko utworzyć tam kod Blik, wprowadzić podczas transakcji w kantorze Aliora a następnie zatwierdzić operację Blik w aplikacji mobilnej. Z nowej funkcji można skorzystać tylko wtedy, gdy złotymi opłaca się zakup innych walut, a nie na odwrót. Zakupione środki od razu trafiają na konto walutowe w kantorze Aliora. Nowa opcja jest bezpłatna.

Przeczytajcie także: Nowa ciekawostka dla graczy od Aliora

Alior podaje, że aby skorzystać w jego kantorze z płatności Blikiem z innego banku, najpierw nową usługę trzeba aktywować. Można to zrobić przy okazji pierwszej transakcji. Co ciekawe, tak jak przy innych transakcjach Blikiem w internecie, także w kantorze Aliora można uruchomić płatność bez konieczności podawania kodu Blik. W takiej sytuacji w trakcie transakcji aplikacja bankowa od razu wyświetli powiadomienie z prośbą o autoryzację płatności.

Przeczytajcie także: Alior przygotowuje nową bankowość elektroniczną dla firm

Przypomnę, że wcześniej podobna opcja znalazła się w internetowym kantorze walut prowadzonym przez inny państwowy bank, czyli PKO BP. Tam również Blikiem z innego banku można płacić za waluty obce. W przeciwieństwie jednak do Aliora, aby z kantoru PKO zacząć korzystać, należy najpierw założyć w tym banku rachunek złotowy. Więcej na temat płatności Blikiem w kantorze PKO przeczytacie w tekście Kantor PKO BP: już można płacić za waluty Blikiem z rachunku w innym banku.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies