Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank rozpoczął prace nad aplikacją mobilną nowej generacji

Choć dostępne dziś rozwiązanie ma dopiero dwa lata i jest uznawane za jedno z najlepszych w kraju, mBank planuje zastąpić je wkrótce nową apką

To dla mnie dość zaskakująca informacja, ale potwierdzona przez biuro prasowe mBanku: instytucja rozpoczyna właśnie prace nad bankowością mobilną nowej generacji. Informacja zaskakująca dlatego, że aplikacja obecnie oferowana przez ten bank ma dopiero dwa lata i wciąż jest uznawana za jedną z najlepszych na polskim rynku. Zastosowane w niej rozwiązania, jak choćby mobilny PIN czy tzw. hamburger menu, w momencie debiutu były nowością. Dziś to rynkowy standard, ale jeszcze nie wszystkim konkurentom udało się go osiągnąć. Nie można więc powiedzieć, że aplikacja mBanku się zestarzała.

Przeczytajcie także: Mobilny dowód osobisty ma działać już w przyszłym roku

Z informacji, jakie udało mi się uzyskać wynika, że mBank rekrutuje już do nowego projektu programistów. Świadczyć to chyba może o tym, że większość prac chce wykonać własnymi siłami. Nowa aplikacja ma być rozwiązaniem natywnym a póki co bank nie zamierza inwestować w nowy serwis transakcyjny w technologii RWD, na którą ostatnio postawił np. ING Bank Śląski.

Na razie projekt jest na bardzo wstępnym etapie i nie padają jeszcze żadne daty, kiedy nowa aplikacja mogłaby zostać udostępniona klientom. Z zapewnień biura prasowego mBanku wynika, że projekt nie ma nic wspólnego z planami wdrożenia mobilnych płatności HCE, które zgodnie z zapowiedziami mają pojawić się obecnej aplikacji już w przyszłym kwartale. Natomiast nowa apka zostanie przygotowana na urządzenia z systemami Android i iOS. Nie wiem, czy zyska też wersję na Windows.

Przeczytajcie także: Już tylko dwa banki z apką na BlackBerry

Z zupełnie już nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacji wynika także, iż mBank zastanawia się nad wprowadzeniem do nowej aplikacji sprzedaży biletów komunikacji miejskiej oraz możliwości opłacania postoju w płatnych strefach parkowania. Taką ofertę ma już BZ WBK, który współpracuje na tym polu z lubelską firmą Finanteq. Bilety mają wkrótce trafić także do aplikacji Credit Agricole, BGŻ BNP Paribas i Śląskiego. Chyba można więc już mówić o jakimś trendzie.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies