Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut wycofuje z rynku amerykańskiego usługi umożliwiające inwestycje w kryptowaluty

Revolut tłumaczy swoją decyzję niekorzystnym klimatem regulacyjnym i deklaruje, że na pozostałych rynkach usługi związane z kryptowalutami chce nadal rozwijać

Wywodzący się z Wielkiej Brytanii fintech poinformował wczoraj o planowanym zakończeniu świadczenia usług umożliwiających inwestycje w kryptowaluty dla klientów ze Stanów Zjednoczonych. Już od 2 września użytkownicy jego apki z USA nie będą mogli kupić żadnych nowych tokenów. Następnie jeszcze przez miesiąc będą mogli składać zlecenia sprzedaży posiadanych przez siebie kryptowalut. Ostatecznie 3 października bieżącego roku usługi Revoluta związane z takimi aktywami zostaną całkowicie wycofane ze Stanów.

Przeczytajcie także: Revolut uruchomił staking kryptowalut

Revolut pisze w komunikacie prasowym, że podjęta właśnie decyzja ma związek z niekorzystnymi zmianami klimatu regulacyjnego w USA. Chodzi o ostatnie działania SEC (jeden z organów nadzorujących rynek finansowy, odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego). SEC dowodzi, że kryptowaluty to papiery wartościowe. Uznał, że wiele coinów znajduje się w obrocie nielegalnie i pozwał kilka giełd oferujących inwestycje w takie aktywa. Wśród nich znalazły się Coinbase i Binance.

Przeczytajcie także: Revolut wprowadził ubezpieczenia komunikacyjne

Natomiast Revolut poinformował wczoraj, że na innych rynkach, na których działa, wciąż oferował będzie usługi umożliwiające inwestycje w kryptowaluty. Zamierza też rozwijać funkcje z nimi związane. Warto przypomnieć, że w lutym klienci Revoluta z kilkudziesięciu krajów, w tym z Polski, zyskali możliwość korzystania ze stakingu kryptowalut, który można porównać do tradycyjnych lokat bankowych.

Revolut nie wykluczył, że w przyszłości wróci na rynek amerykańskimi z usługami ktyptowalutowymi.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies