Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jest akt oskarżenia wobec pracowników Banku Spółdzielczego w Grębowie. Mieli wyrządzić szkody wysokości 55 mln zł

Oskarżeni działali na szkodę banku i klientów przez kilkanaście lat. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności

Prokuratura Krajowa poinformowała, że jej wydział w Rzeszowie skierował do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w Banku Spółdzielczym w Grębowie. Byli pracownicy tej instytucji podejrzewani są o wyrządzenie szkody wielkich rozmiarów – mowa jest o kilkudziesięciu milionach złotych.

Przeczytajcie także: Credit Agricole zmienia cennik

W toku śledztwa ustalono, że sprawcy działali w latach 2004-2019. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła od połowy lipca 2019 roku działalność Banku Spółdzielczego w Grębowie i postanowiła wystąpić do sądu z wnioskiem o ogłoszenie jego upadłości. Ta ostatnia została ogłoszona we wrześniu 2019 roku.

Pracownicy banku mieli m.in. wyrządzić mu szkodę w wysokości ponad 19 mln zł i przywłaszczyć kolejne 25 mln zł zdeponowanych na lokatach przez klientów. Prokuratorskie zarzuty dotyczą także wyłudzenia z dwóch banków 10 mln zł. Kilka osób usłyszało zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a prezes banku oskarżona jest o kierowanie nią. W ramach tego procederu podejrzani mieli m.in. podrabiać dokumenty, zakładać rachunki na osoby fikcyjne i nieżyjące oraz udzielać kredytów z naruszeniem procedur.

Przeczytajcie także: PKO BP oferuje ochronę ekranu smartfona

Wobec oskarżonych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. Za wspomniane przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności. W toku śledztwa prokurator zabezpieczył na poczet przyszłych kar mienie oskarżonych w postaci pieniędzy, samochodów i biżuterii.

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies