Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aion chce jeszcze raz zawalczyć o klientów z Polski. Likwiduje dotychczasowe plany i wprowadza nowy, za 5 zł miesięcznie

W ramach planu Easy klienci będą mogli korzystać bezpłatnie z przelewów, karty debetowej wraz z wypłatami z bankomatów do 1000 zł miesięcznie

Jak donoszą czytelnicy cashless.pl, Aion zapowiada zmiany w ofercie dla klientów indywidualnych z Polski. W korespondencji rozsyłanej do osób korzystających z jego usług Aion informuje o likwidacji dotychczasowych trzech planów i zastąpieniu ich jednym nowym o nazwie Easy. Zmiany w ofercie wejdą w życie 15 września bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Aion chwali się zdobyciem 20 tys. klientów w trzy miesiące

Przypomnę, że obecnie klienci mogą korzystać z usług Aiona wybierając jeden z trzech planów: Light za 19,99 zł miesięcznie (posiadanie salda na koncie oszczędnościowym min. 5 tys. zł zwalnia z opłaty), Smart za 29,99 zł miesięcznie i All-Inclusive za 49,99 zł miesięcznie. Sami przyznacie, że w porównaniu z ofertami konkurencyjnych banków działających na polskim rynku tanio nie jest. Zwłaszcza, że choć bank pobiera opłatę abonamentową, to za wiele usług i tak trzeba płacić dodatkowo, a najlepsze oprocentowanie oszczędności dostępne jest w najdroższym planie.

Od 15 września Aion likwiduje dotychczasowe plany oraz niektóre swoje usługi, którymi jeszcze niedawno kusił klientów jako niedostępnymi u konkurencji, jak np. Aion Globalne Inwestycje.

W ich miejsce powstanie jeden plan Easy, kosztujący 5 zł miesięcznie. Tej opłaty również będzie można uniknąć, podobnie jak w dotychczasowym planie Light, posiadając oszczędności w wysokości min. 5 tys. zł. W ramach abonamentu dostępne będą: rachunek bieżący i oszczędnościowy, debetowe karty wirtualne oraz plastikowe (z tym że wydanie karty debetowej będzie wiązać się z jednorazową opłatą w wysokości 11,99 zł). Wypłaty gotówki z bankomatów będą bezpłatne, jeśli ich wartość nie przekroczy 1000 zł miesięcznie. Wypłaty powyżej tej wartości będą obarczone prowizją w wysokości 1 proc.

Przeczytajcie także: Mapa polskiego fintechu dostępna po angielsku

W plancie Easy oferowane będą także bezpłatnie przelewy krajowe oraz międzynarodowe w systemie SEPA. Natomiast przelewy natychmiastowe SEPA oraz przelewy międzynarodowe SWIFT będą kosztować każdorazowo 4,99 zł.

Wygląda więc na to, że zaproponowany przez Aion jesienią 2021 r. model bankowości, określany mianem „bankowego Netfliksa” nie sprawdził się w Polsce. Choć początkowo mogło się wydawać, że będzie inaczej, bo Aion chwalił się zdobyciem 20 tys. klientów w trzy miesiące. Wówczas jednak wszystkie jego usługi były bezpłatne w promocji, a opłaty pojawiły się po pewnym czasie. Następnie Aion sukcesywnie zaczął ograniczać swoją ofertę, rezygnując z obsługi firm czy udzielania kredytów. Teraz wycofuje usługi inwestycyjne. Czy wprowadzenie nowego, tańszego konta pozwoli mu odzyskać zaufanie klientów w Polsce?

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies