Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao wprowadza nowy rodzaj rachunku. Osoby oszczędzające na mieszkanie mogą zyskać premię w wysokości nawet 15 proc.

Rachunek, oferowany w ramach programu Pierwsze Mieszkanie, mogą założyć osoby w wieku 13-45 lat, które nie mają własnego mieszkania lub domu

Bank Pekao wprowadził do sprzedaży Konto Mieszkaniowe, oferowane w ramach programu Pierwsze Mieszkanie. Nowy rachunek przeznaczony jest dla osób, które chciałyby oszczędzać na pierwsze lokum lub na wkład własny, potrzebny przy zaciąganiu kredytu hipotecznego.

Wydaje się, że najważniejszą cechą Konta Mieszkaniowego jest możliwość otrzymania specjalnej premii. Może ona wynosić nawet 15 proc. rocznie. Jej konkretna wysokość wyliczana będzie i ogłaszana corocznie przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Będzie uzależniona od stopy inflacji lub wzrostu średniej ceny metra kwadratowego mieszkania. Pod uwagę będzie brana wyższa wartość z tych dwóch, z tym że minimalna wysokość premii wynosić będzie 1 proc. a maksymalna – 15 proc. rocznie.

Przeczytajcie także: Bank Pekao usadowił się przy ulicy Żubra

W ramach swojej oferty Pekao proponuje dodatkowe oprocentowanie, wynoszące standardowo 1,52 proc. w skali roku. Jednak jeśli ktoś założy konto w promocji do końca października bieżącego roku, przez pierwsze 6 miesięcy zyska odsetki w wysokości 5 proc. Następnie przez rok odsetki wypłacane przez Pekao wynosić będą 3 proc. Trzeba jednak pamiętać, że choć premia naliczana będzie co roku, to wypłacona zostanie jednorazowo po zakończeniu oszczędzania i przeznaczeniu pieniędzy na cele mieszkaniowe. Bank ma również prawo do pobrania 1-proc. prowizji od wypłaconej premii. Za to od odsetek nie będzie pobierany podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki).

Konto Mieszkaniowe mogą założyć osoby, które w dniu zawarcia umowy mają co najmniej 13 lat i nie ukończyły 45 lat oraz nie są właścicielami mieszkania lub domu. Może być ono prowadzone minimalnie 3 i maksymalnie 10 lat. Wpłaty, których musi być przynajmniej 11 rocznie, powinny wynosić od 500 zł do 2 tys. zł miesięcznie.

Przeczytajcie także: ZPP wraca do tematu integracji terminali płatniczych z kasami fiskalnymi

– Liczymy, że Konto Mieszkaniowe dzięki dostępności dwóch unikalnych korzyści – naliczania odsetek bez pobierania podatku dochodowego oraz premii mieszkaniowej zabezpieczającej oszczędności klientów przed utratą wartości w dłuższym terminie – spotka się z dużym zainteresowaniem rodziców młodzieży w wieku 13-18 lat, kiedy często pojawiają się już pierwsze plany dotyczące zakupu mieszkania. Oczekujemy także zainteresowania ze strony osób młodych w wieku do 30 lat, które już wiedzą, że będą chciały kupić mieszkanie, ale np. jeszcze nie dysponują środkami na wkład własny, niezbędnymi do udzielenia kredytu hipotecznego – mówi Wojciech Werochowski, wiceprezes Pekao odpowiedzialny za bankowość detaliczną.

Jeśli środki zgromadzone na Koncie Mieszkaniowym zostaną przeznaczone na inny cel niż przewidziany w programie Pierwsze Mieszkanie, bank odprowadzi zaległy podatek dochodowy, a premia nie zostanie wypłacona. Konto Mieszkaniowe w Pekao prowadzone jest bezpłatnie.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies