Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawe zastosowanie czeków Blik. Służą jako narzędzie do wypłaty nagród w akcjach marketingowych

Przykładem takiej akcji jest prowadzona właśnie loteria jednego z producentów jogurtów

Bakoma, jeden z największych na polskim rynku dostawców jogurtów i innych produktów nabiałowych (jak widać na zdjęciu, także wegańskich), uruchomił loterię, w której wykorzystuje czeki Blik. Za ich pomocą dystrybuuje nagrody pieniężne, przysługujące uczestnikom akcji. Czeki wysyłane są drogą elektroniczną, a zrealizować je można w dowolnym bankomacie w Polsce, obsługującym Blika.

Czek Blik to jedna z usług oferowanych przez spółkę Polski Standard Płatności. Wśród klientów banków nie zdobyła zbyt dużej popularności, a i dostęp do niej jest ograniczony. Z raportu cashless.pl wynika, że aktualnie oferują ją cztery banki. Czeki mają jednak szansę odegrać ważniejszą rolę w bankowości korporacyjnej, właśnie jako narzędzie pomagające w sprawnym przeprowadzaniu akcji marketingowych.

Przeczytajcie także: Uchodźcy z Ukrainy dostaną pomoc w czekach Blik

– Obecnie widzimy wzrost zainteresowania wykorzystaniem Blika do tego typu działań, bo to rozwiązanie wygodne zarówno dla organizatora, jak i dla samych klientów – informuje biuro prasowe Blika.

W ostatnim czasie o czekach Blik było szczególnie głośno po tym, jak jedna z organizacji międzynarodowych właśnie za ich pomocą dystrybuowała pomoc dla uchodźców po napaści Rosji na Ukrainę. Santander, który przygotował to rozwiązanie, otrzymał za nie tytuł Projekt Fintech w ubiegłorocznej edycji nagród Cashless Fintech.

Przeczytajcie także: Jakie usługi Blika znajdziecie w bankach?

Czeki Blik, jako narzędzie do wypłaty nagród czy innych bonusów, mogą konkurować z powszechnie wykorzystywanymi do tego celu wcześniej przedpłaconymi kartami bankowymi. W porównaniu z nimi mogą być jednak tańsze i bardziej ekologiczne. Nie wymagają bowiem produkcji plastikowych kart i ponoszenia kosztów na ich wysyłkę do odbiorców.

Aby podjąć pieniądze otrzymane czekiem Blik, wystarczy w bankomacie wybrać opcję transakcji bez karty a następnie czek Blik. Następnie należy wprowadzić numer czeku, kwotę transakcji i zatwierdzić operację 4-cyfrowym kodem. Zarówno numer czeku jak i kod przekazywane są odbiorcy drogą elektroniczną.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies