Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie będzie przedpłaconych kart od ONZ dla uchodźców z Ukrainy. W zamian są czeki Blik

Wcześniej wprowadzenie kart prepaid dla uchodźców zapowiedziała Renata Bem, zastępca dyrektora generalnego UNICEF w Polsce

Pod koniec marca w wywiadzie dla serwisu money.pl Renata Bem, zastępca dyrektora generalnego UNICEF w Polsce zapowiedziała, że ukraińscy uchodźcy wojenni w Polsce otrzymają przedpłacone karty płatnicze ze wsparciem finansowym. Karty miały być zasilane kwotą ok. 1,5 tys. zł i trafić do Ukraińców przebywających czasowo na terenie naszego kraju.

Przeczytajcie także: Rok 2022 będzie przełomowy dla płatności w Polsce

– Bardzo blisko współpracujemy z UNHCR (Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców – red.) i będziemy tworzyć program przekazywania środków finansowych uchodźcom z Ukrainy w postaci kart przedpłaconych, na którym znajdą się środki finansowe i które nasi partnerzy będą dystrybuowali – powiedziała Renata Bem w rozmowie z money.pl.

Serwis cashless.pl zapytał o szczegóły tego przedsięwzięcia. Jak się okazuje, projekt dystrybucji kart przedpłaconych wśród uchodźców jest już nieaktualny. – UNCHR nie planuje uruchomienia systemu kart przedpłaconych w Polsce – napisał Rafał Kostrzyński, rzecznik UNCHR. Co nie znaczy, że Ukraińcy nie dostaną pomocy od tej organizacji.

Przeczytajcie także: Czeki Blik dla uchodźców z Ukrainy

Kilka dni temu podano, że uchodźcy mogą ubiegać się o wsparcie finansowe od UNCHR i otrzymać je za pomocą tzw. czeków Blik. To rozwiązanie może przydać się szczególnie tym osobom, które nie posiadają jeszcze rachunku bankowego w Polsce. UNCHR współpracuje w tym zakresie z bankiem Santander. Uchodźcy otrzymują 4-cyfrowe hasło, a na numer telefonu wysyłany jest im 9-cyfrowy numer czeku. Można go zrealizować w bankomatach Santandera, PKO BP, Millennium, BNP Paribas, mBanku, ING, SGB, a także w sieciach Euronet i Planet Cash. Po wybraniu opcji "Wypłata bez karty/Blik" należy wpisać numer czeku, następnie kwotę transakcji i potwierdzić operację hasłem.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies