Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa Mobile także dla sklepów obsługiwanych przez Tpay

Wcześniej nowe narzędzie do płatności online wdrożyły Przelewy24 i eCard

Spółka Tpay dostarczająca rozwiązania do płatności w e-commerce, podała przed chwilą informację o wdrożeniu nowej metody płatniczej – Visa Mobile. Tpay jest trzecim integratorem, który udostępnił obsługiwanym przez siebie sklepom innowację Visy. Wcześniej zrobiły to firmy Przelewy24 oraz eCard.

Przeczytajcie także: eCard udostępnił sklepom płatności Visa Mobile

Visa Mobile to usługa ułatwiająca płatności kartami w sklepach internetowych. Zamiast podawać za każdym razem dane karty, takie jak imię i nazwisko właściciela, data ważności czy kod zabezpieczający z rewersu plastiku, wystarczy podczas płatności wprowadzić numer swojego telefonu komórkowego. Transakcję potwierdza się następnie w aplikacji swojego banku lub apce Visy.

Rozwiązanie jest oparte na usłudze Click to Pay oraz wykorzystuje standard EMV Secure Remote Commerce (SRC), który jest wzorcem dla płatności kartą w internecie. Przyczynia się do obniżenia wskaźnika odrzuconych płatności oraz zmniejszenia liczby oszukańczych transakcji dzięki tokenizacji. Token w płatnościach zastępuje dane karty, zamieniając je w skomplikowany szyfr. Każdy token jest unikatowy – niemożliwy do odczytania i wykorzystania przez oszustów.

Przeczytajcie także: Visa Mobie trafiła do aplikacji SGB

Obecnie płatności Visa Mobile są dostępne dla klientów takich instytucji jak: ING Bank Śląski, Nest Bank, banki spółdzielcze BPS i SGB, Krakowski Bank Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy z Brodnicy oraz spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Z informacji przekazywanych przez przedstawicieli Visy wynika, że kolejne instytucje mają pracować nad wdrożeniem Visa Mobile.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies