Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wniosek o "becikowe" też złożycie przez bank. Wdrożenie jeszcze w tym roku

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej zapowiedział, że najpóźniej w grudniu wnioski o "becikowe" oraz Kartę Dużej Rodziny będzie można składać poprzez systemy transakcyjne banków

Taką deklarację wiceminister Bartosz Marczuk złożył podczas wtorkowej debaty na trwającym właśnie w Sopocie Europejskim Kongresie Finansowym. - Jeszcze w tym roku Polacy będą mogli składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach tzw. becikowego i Karty Dużej Rodziny elektronicznie poprzez bankowość internetową. Dokładnie tak samo, jak w przypadku programu 500 plus - powiedział Marczuk.

Przeczytajcie także: W ciągu miesiąca banki z Polski zamknęły prawie 100 placówek

Dodał, że ministerstwo rodziny pracuje także nad nowelizacją przepisów o 500 plus po to, by gminy nie musiały wysyłać do osób składających wnioski papierowych decyzji o przyznaniu lub nieprzyznaniu świadczenia. - Prawie 600 tys. obywateli złożyło już wnioski w programie elektronicznie poprzez systemy bankowe i teraz wszystkim tym ludziom wysyłamy papierowe kwity z decyzjami. To bez sensu, poprawimy to - deklaruje Marczuk.

Tymczasem zaangażowanie banków w proces cyfryzacji usług administracji państwowej budzi ambiwalentne odczucia w samych instytucjach finansowych. Z jednej strony banki mogłyby na tym zarobić, bo świadczenia będą wypłacane na prowadzone przez nich rachunki. Z drugiej rząd otwarcie mówi, że za świadczone usługi nie zamierza zapłacić. A to nie pierwszy projekt rządu, który ma być finansowany przez sektor bankowy.

Przeczytajcie także: W każdym urzędzie pojawi się terminal do płatności kartami

Pamiętacie? Niedawno w Cashless mogliście przeczytać o pomyśle zaopatrzenia wszystkich placówek administracji samorządowej i rządowej w terminale płatnicze. W założeniach do tego projektu zapisano, że urzędy nie zapłacą ani za sprzęt, ani z tytułu towarzyszących transakcjom prowizji.

Serwis cashless.pl jest partnerem medialnym tegorocznego Europejskiego Kongresu Finansowego.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: KONTA, 500 PLUS

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies