Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość w aplikacji Credit Agricole. Bank powiadomi o zmianie na koncie

Credit Agricole udostępniając w aplikacji wiadomości push o transakcjach dołącza do rynkowego standardu w tym zakresie

Credit Agricole poinformował o udostępnieniu nowej funkcji w aplikacji mobilnej. Mowa o wiadomościach push wysyłanych po odnotowaniu przez bank transakcji przychodzącej lub obciążeniu na rachunku. CA deklaruje przy tym, że wiadomości będą wysyłane w czasie rzeczywistym, a więc od razu po np. płatności kartą, wypłacie z bankomatu czy przelewie z wynagrodzeniem.

Przeczytajcie także: Więcej Blika w aplikacji Credit Agricole

Aby aktywować nową funkcję, należy zalogować się do aplikacji mobilnej CA i kliknąć w profil w lewym górnym rogu pulpitu, a następnie wybrać zakładkę Ustawienia. Później należy przesunąć ekran w dół i w sekcji Powiadomienia na telefon otworzyć Twoje powiadomienia oraz wybrać o jakich zdarzeniach na rachunku bank ma informować za pomocą powiadomień push. Można też zdecydować, których rachunków czy kart powiadomienia mają dotyczyć.

Przeczytajcie także: W aplikacji CA pojawiły się fundusze inwestycyjne

CA wprowadzając powiadomienia push o zdarzeniach na rachunkach dołącza do rynkowego standardu. Rozwiązanie takie dostępne jest już bowiem w wielu instytucjach i zwiększa bezpieczeństwo środków – w razie zauważenia nieautoryzowanych obciążeń można szybko zareagować ograniczając straty. Co ciekawe jednak część banków nie zawsze wysyła pushe natychmiast po odnotowaniu transakcji. Dotyczy to szczególnie przelewów przychodzących. Opóźnienie wysyłki ma na celu ograniczenie ryzyka awarii np. w dni wypłat pensji, gdy zbyt dużo osób w jednym momencie logowałoby się na rachunek, aby sprawdzić saldo.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies