Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prawie 13,5 mln aktywnych "blikowiczów" mają banki w Polsce. W ciągu roku wynik poprawiono o blisko 3 mln

Sześć banków ma obecnie po przynajmniej 1 mln użytkowników Blika. Liderem zestawienia, z wyraźną przewagą, pozostaje PKO BP

Na koniec marca banki działające na polskim rynku miały blisko 13,5 mln aktywnych użytkowników Blika – tak wynika z danych zebranych przez serwis cashless.pl. W porównaniu z kwartałem poprzedzającym oznacza to wzrost o niemal 0,5 mln. Z kolei w zestawieniu z analogicznym okresem 2022 roku wynik udało się poprawić o ponad 2,9 mln.

Przeczytajcie także: Monese podnosi opłaty

Liderem zestawienia pozostaje PKO BP: przeszło 3,4 mln klientów tej instytucji w omawianym okresie korzystało z Blika aktywnie (oznacza to, że z pomocą tego instrumentu wykonali oni przynajmniej jedną transakcję w miesiącu). W porównaniu z kwartałem poprzedzającym bank poprawił wynik o przeszło 114 tys. W ciągu roku liczba aktywnych użytkowników Blika urosła zaś w przypadku tej instytucji o ponad 700 tys.

Na kolejnych pozycjach, w gronie banków z największą liczbą użytkowników Blika, znalazły się: ING, mBank (oba banki zbliżają się do progu 2 mln użytkowników narzędzia PSP, czyli operatora systemu Blik), Santander, Millennium oraz Pekao. Każdy z nich miał więcej niż milion aktywnych "blikowiczów". Swoje wyniki poprawiły niemal wszystkie instytucje, które trafiły do zestawienia, gorszy wynik zanotował jedynie Nest.

Przeczytajcie także: Klienci Santandera mogą korzystać ze SwatchPay oraz Xiaomi Pay

Warto zaznaczyć, że w rzeczywistości osób korzystających z Blika mogło być więcej, ale nie wszystkie banki dzielą się swoimi statystykami w tym zakresie. Natomiast dane zebrane przez cashless.pl pokrywają z tymi przekazywanymi przez PSP, który również podaje, że na koniec minionego kwartału aktywnie korzystało z jego usługi ok. 13,5 mln osób.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies