Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut: mamy w Polsce 2,5 mln klientów, a na świecie 30 mln

Od listopada 2022 r. z usług fintechu zaczęło korzystać na całym świecie ponad 5 mln klientów

Revolut ma już 30 mln klientów na świecie, w tym 2,5 mln w Polsce – ogłosiło właśnie biuro prasowe tego brytyjskiego fintechowego banku. To o 5 mln więcej niż w listopadzie 2022 r. Pięć najszybciej rosnących rynków to: Wielka Brytania (6,8 mln) przyrost o 1,2 mln, Rumunia (2,8 mln) przyrost o 0,5 mln, Polska (2,5 mln) przyrost o 480 tys., Hiszpania (1,8 mln) przyrost o 450 tys. oraz Francja (2,2 mln) przyrost o ponad 440 tys.

Przeczytajcie także: Karol Sadaj odchodzi z Aion Banku

Jeśli chodzi o transakcyjność systemów Revoluta, to fintech podaje, że jego klienci miesięcznie wykonują 400 mln operacji finansowych. To średnio o 50 mln więcej niż w listopadzie 2022 r. W ciągu trzech pierwszych miesięcy 2023 roku klienci Revoluta wymienili między sobą 85 mln błyskawicznych i bezpłatnych przelewów P2P.

Przeczytajcie także: Wyciek danych kart dotyczy nie tylko ING

Revolut nieustannie uzupełnia funkcjonalność swojej aplikacji. Właśnie dodał kolejne waluty, w których można przechowywać środki na kontach. Są to: chilijskie peso, peso kolumbijskie, funt egipski, rupię indyjską, tenge kazachskie, peso filipińskie oraz won południowokoreański.

Klienci fintechu czekają też na zapowiedziane konta Ultra, w których Revolut ma zaproponować jeszcze bardziej rozbudowane usługi niż w najdroższym obecnie planie Metal. Nowe konta miały pojawić się w ofercie wiosną 2023 r.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies