Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BNP Paribas z nową usługą dla firm. Umożliwi mierzenie śladu węglowego związanego z działalnością gospodarczą

Partnerem banku w tym projekcie jest startup Envirly wyłoniony w ramach ostatniej edycji Office Hours

BNP Paribas poinformował, że jego klienci firmowi skorzystają z narzędzia do liczenia śladu węglowego. Z pomocą rozwiązania Envirly biznes będzie mógł sprawdzić, jaka emisja CO2 wiąze się bezpośrednio lub pośrednio z jego działalnością. Na razie prowadzony jest pilotaż usługi.

Przeczytajcie także: Visa uruchomi w Polsce hub technologiczny

Niespełna rok temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że BNP Paribas chce zaoferować swoim klientom firmowym i korporacyjnym usługę, która umożliwi im mierzenie śladu węglowego. W tym celu bank ogłosił kolejną edycję swojego programu Office Hours, w ramach której poszukiwał startupów chcących pomóc mu w przygotowaniu takiego rozwiązania. Ostatecznie jako dostawcę narzędzia instytucja wybrała wspomniane już Envirly.

Nowa usługa dostępna jest w przeglądarce internetowej. Na podstawie wprowadzonych przez użytkownika danych system oblicza ślad węglowy firmy i np. generuje wykresy do raportów niefinansowych. Przedstawia również dopasowane indywidualnie propozycje działań, które mogą zmniejszyć emisyjność. Narzędzie jest certyfikowane i umożliwia raportowanie zgodnie z międzynarodowymi standardami i normami, a wszelkie zmiany w regulacjach są natychmiast odzwierciedlane w algorytmach.

Przeczytajcie także: Zmiany w Blue Media. Spółki grupy będą działać pod marką Autopay

Warto dodać, że BNP Paribas jeszcze w 2021 roku ogłosił, że chce zaoferować licznik śladu węglowego także klientom indywidualnym. W tym celu bank nawiązał współpracę ze szwedzkim fintechem Doconomy i zastrzegł nazwę dla aplikacji mobilnej – GreenUp. W rozwiązaniu Doconomy do wyliczenia śladu węglowego brane są pod uwagę wszystkie wydatki realizowane kartą płatniczą.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies