Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay podpisał z GPW umowę na obsługę nowej giełdy

Spółka, znana do tej pory głównie z aplikacji do zakupu biletów, będzie zajmować się obsługą płatności oraz weryfikacją tożsamości klientów platformy GPW Private Market

Operator aplikacji mobilnej mPay poinformował wczoraj o podpisaniu z Giełdą Papierów Wartościowych umowy na obsługę platformy Private Market. Zgodnie z warunkami kontraktu mPay ma dostarczyć oprogramowanie, które umożliwi obsługę płatności oraz weryfikację tożsamości klientów korzystających z usług GPW PM. Podpisanie umowy nie jest zaskoczeniem, bo było już anonsowane kilka miesięcy temu. Jednak termin jej zawarcia był kilkukrotnie przesuwany.

Przeczytajcie także: mPay rozwija usługi z zakresu otwartej bankowości

O planach dotyczących współpracy między mPay a GPW w serwisie cashless.pl pisaliśmy po raz pierwszy w grudniu ubiegłego roku. Mogliście przeczytać o tym w tekście Operator aplikacji mPay nawiązał współpracę z GPW. Będzie operatorem płatności na platformie Private Market. Prezes mPay Andrzej Basiak mówił wówczas w rozmowie z cashless.pl, że kierowana przez niego spółka będzie odpowiedzialna m.in. za prowadzenie kont mających funkcjonalność przypominającą tę charakterystyczną dla rachunków escrow. Takie rachunki są wykorzystywane przy różnego rodzaju transakcjach obarczonych pewnym ryzykiem. Kupujący wpłaca część należności na takie konto, a sprzedający otrzymuje do niego dostęp w określonych okolicznościach, np. po zrealizowaniu jakiegoś etapu umowy.

Przeczytajcie także: mPay wprowadza zmiany w swoim cenniku

Platforma Private Market to nowe przedsięwzięcie warszawskiej giełdy budowane w oparciu o technologię blockchain. Ma umożliwiać obrót stokenizowanymi aktywami niefinansowymi, takimi jak np. dzieła sztuki, czy zdobywanie kapitału inwestycyjnego za pomocą crowdfundingu. Docelowo na platformie Private Market dostępne mają być także aktywa finansowe, takie jak akcje i obligacje. Z deklaracji prezesa GPW Marka Dietla wynika, że platforma ma ruszyć produkcyjnie do końca bieżącego roku.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies