Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao finansuje kolejne źródła energii odnawialnej. Pożyczy blisko 120 mln zł grupie ZE PAK

Pieniądze umożliwią budowę farmy wiatrowej i rozbudowę farmy fotowoltaicznej w Wielkopolsce

Bank Pekao poinformował o sfinansowaniu kolejnych projektów z sektora OZE. Instytucja udzieli kredytów na rozbudowę farmy fotowoltaicznej oraz budowę farmy wiatrowej. Pożyczkobiorcą będzie grupa ZE PAK, która pozyska od Pekao blisko 120 mln zł.

Przeczytajcie także: VeloBank udostępnił nową aplikację mobilną

Farma wiatrowa powstanie w wielkopolskiej gminie Miłosław. Instalacja ma mieć moc 9,6 MW, a Pekao udzieli do 100 proc. kredytowania transzy inwestycyjnej oraz transzy VAT, odpowiednio do 95,5 mln zł oraz do 5 mln zł.

Drugi z projektów dotyczy rozbudowy istniejącej już farmy fotowoltaicznej w gminie Brudzew w Wielkopolsce. Jej obecna moc to 70 MW, planowane jest dołożenie ponad 12 MW. Na ten cel udzielono 44 mln zł kredytu, z czego Pekao przyznał finansowanie na kwotę 16,5 mln zł.

Przeczytajcie także: mObywatel 2.0 pojawi się na przełomie czerwca i lipca

Kilka tygodni temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Pekao sfinansuje budowę 36 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 68 MW. Instytucja podpisała umowę kredytową opiewającą na 105 mln zł z inwestorem, którym jest PV Energy Projects, spółka litewskiego funduszu UAB Atsinaujinancios energetikos investicijos, zarządzanego przez Lords Asset Management.

Bank informował też, że znalazł się w międzynarodowym konsorcjum banków, które podpisały z Polską Grupą Energetyczną umowę kredytową na kwotę przeszło 2,3 mld zł. Z pomocą pozyskanych środków PGE zamierza zwiększać produkcję energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i ograniczać emisje.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies