Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zrezygnowali z własnej aplikacji Tankuj24, teraz wprowadzają konkurencyjną. Płatności Spark na stacjach AVIA

Aplikacja Spark pozwala zapłacić bezgotówkowo bezpośrednio przy dystrybutorze na wybranych stacjach sieci AVIA

Operator aplikacji Spark donosi, że od teraz za jej pomocą można płacić za paliwo na stacjach pod marką AVIA, bezpośrednio przy dystrybutorze. Tego rodzaju funkcja znana jest już z apek koncernów paliwowych takich jak Orlen czy Lotos albo sieci stacji benzynowych zlokalizowanych przy marketach Carrefour.

Przeczytajcie także: W aplikacji mObywatel pojawiła się mobilna autoryzacja

Proces płatności aplikacją Spark na stacjach AVIA polega na tym, że po zatankowaniu paliwa należy zeskanować kod QR, który znajduje się na dystrybutorze i zatwierdzić płatność. Następnie można odjechać ze stacji bez konieczności podchodzenia do kasy. Usługa jest już dostępna na stacjach w Grzegorzewie, Małkini, Poznaniu (Juraszów) i Gorzowie Wielkopolskim. Sukcesywnie pojawiać się będzie na kolejnych stacjach zarządzanych bezpośrednio przez firmę. Unimot, a więc operator sieci AVIA, będzie również zachęcał swoich franczyzobiorców do wprowadzenia rozwiązania na stacjach partnerskich.

W komunikacie prasowym poświęconym wdrożeniu czytam, że po zatwierdzeniu transakcji w aplikacji klient otrzymuje automatycznie na swoje konto e-paragon fiskalny lub e-fakturę, czyli dokumenty sprzedaży w wersji elektronicznej. – Projekt na stacjach AVIA jest pierwszą w Polsce implementacją e-paragonu fiskalnego w handlu stacjonarnym. W efekcie oferujemy klientom płynny proces płatniczy połączony z wydaniem e-dokumentu w jednej aplikacji, co tworzy spójne i bardzo wygodne rozwiązanie – mówi Cezary Pierzan, prezes Spark.

Przeczytajcie także: Allegro.cz startuje już w maju

W przeszłości Unimot rozwijał własną aplikację do płatności na stacjach benzynowych pod nazwą Tankuj24. Z tego co pamiętam, było to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie na polskim rynku. Niestety później, spółka zamknęła projekt. Zapewne z tego powodu pluła sobie w brodę w 2020 r., gdy wybuchła pandemia koronawirusa, a kolejni operatorzy stacji benzynowych pośpiesznie wprowadzali płatności zdalne za paliwo przy dystrybutorach. O Tankuj24 wtedy już mało kto pamiętał. Więcej o tej apce w tekście Unimot zawiesza projekt Tankuj24. To już druga aplikacja paliwowa, która umiera w tym roku.

Natomiast Spark to aplikacja, która zadebiutowała na początku 2021 r. Charakteryzuje się tym, że pozwala na płatności zbliżeniowe z pominięciem systemów Apple Pay czy Google Pay. Ma też funkcję inicjowania transakcji kodami QR, pobierania elektronicznych paragonów czy kupowania biletów autostradowych na przejazd drogami państwowymi.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies