Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płacicie za autostrady aplikacją IKO? Powiadomienie przypomni o konieczności zakupu biletu

Nowa funkcja w IKO będzie wykorzystywać geolokalizację urządzenia

Bank PKO BP rozesłał do klientów informację na temat zmiany regulaminu, dotyczącej usługi Opłaty za autostrady. Nowy kształt dokumentu zacznie obowiązywać 24 kwietnia i wprowadzi nową funkcję – powiadomienia o zbliżaniu się do płatnego odcinka państwowej autostrady, generowane na podstawie geolokalizacji.

Przeczytajcie także: IKO pozwoli na zakup złota inwestycyjnego

Z zapisów w regulaminie wynika, że powiadomienie będzie generowane tylko w sytuacji, gdy użytkownik IKO nie będzie miał ważnego biletu autostradowego na odcinek drogi, do której będzie się zbliżał. Aby z funkcji powiadomień korzystać, należy włączyć na smartfonie lokalizację, nadać IKO uprawnienia do korzystania z niej, a także do wysyłania powiadomień oraz aktywować nową usługę w IKO.

Bank zastrzega jednocześnie, że brak wygenerowanego przez aplikacje powiadomienia nie zwalnia z konieczności wniesienia opłaty za przejazd danym odcinkiem.

Przeczytajcie także: PKO BP zamyka porównywarkę polis komunikacyjnych

Dostawca aplikacji IKO jest jednym z 11 podmiotów, które są partnerami systemu e-Toll i mogą oferować płatności za przejazdy odcinkami państwowych autostrad. Większość dostępnych na rynku narzędzi umożliwia zakup biletów autostradowych przed wjazdem na dany odcinek. Z tego, co się orientuję, jedynie Autopay wykorzystuje goelokalizację, dzięki której aplikacja automatycznie wnosi opłatę. Funkcję wprowadzaną właśnie przez PKO BP do IKO można uznać za usługę pośrednią między oboma rozwiązaniami.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies