Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Druga edycja raportu "How to do fintech in Poland?" już dostępna. Czego potrzebuje branża, by móc się rozwijać?

Z dokumentu wynika m.in., że szybszy wzrost rynku wymaga większej koordynacji działań poszczególnych jego uczestników

Fundacja FinTech Poland opublikowała nową (drugą) edycję raportu "How to do fintech in Poland?". Prezentuje on branżę na tle sektora finansowego oraz całej gospodarki. To źródło wiedzy na temat branży funkcjonującej na styku technologii informatycznych oraz finansów i swoisty przewodnik dla inwestorów zagranicznych zainteresowanych fintechem w Polsce.

Przeczytajcie także: Aktualizacja aplikacji Nest. Bank wdrożył kartę wirtualną

Z raportu można się dowiedzieć m.in., że w porównaniu z 2018 rokiem liczba podmiotów działających w sektorze fintech wzrosła o niemal 80 proc. (dane na podstawie kolejnych edycji Mapy polskiego fintechu, przygotowywanej przez serwis cashless.pl). W tym samym czasie wartość inwestycji zrealizowanych w Polsce przy udziale funduszy VC wzrosła jeszcze bardziej: aż o ponad 2,1 tys. proc. Jednak jak wskazują twórcy raportu, segment fintechowy ma jeszcze większy potencjał rozwoju. W znacznej mierze zależy on jednak od podjęcia właściwych inicjatyw.

Autorzy projektu za konieczne uznają m.in. podjęcie działań wspierających nowe inwestycje zagraniczne w tym sektorze gospodarki oraz budowanie marki polskiego centrum finansowego, co będzie również wspierać ekspansję zagraniczną polskich fintechów. Za niezbędne uznano wypracowanie rynkowych i publicznych mechanizmów wspierania polskich firm z tego obszaru we wchodzeniu na rynki w innych krajach.

Przeczytajcie także: Pożyczka w Pekao nie tylko dla klientów banku

Innym ważnym czynnikiem wzrostu ma być koordynacja działań różnych uczestników rynku. Dotyczy to zarówno organów publicznych, podmiotów komercyjnych o ugruntowanej pozycji, jak i startupów. Umożliwi to wymianę wiedzy i doświadczeń, a także nawiązywanie współpracy biznesowej.

Współautorami raportu "How to do FinTech in Poland?" są Polska Agencja Inwestycji i Handlu, KNF, Michael Page, PwC Legal oraz Pekao. Partnerem strategicznym raportu jest PKO BP. Dokument można znaleźć pod tym adresem.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies