Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Grupa Hitachi podpisała umowę z Polskimi ePłatnościami. Będzie rozwijać dla nich systemy IT

PeP liczą, że dzięki współpracy z globalnym dostawcą rozwiązań informatycznych, przyspieszą cyfryzację swoich rozwiązań

Biuro prasowe Hitachi w Polsce poinformowało o podpisaniu umowy o współpracy z Polskimi ePłatnościami, jednym z największych nad Wisłą operatorów terminali płatniczych. Kontrakt obejmuje działania na rzecz rozwoju systemów IT, których celem jest poprawa ich efektywności i funkcjonalności. W pierwszym kroku firmy skoncentrują się na rozwoju platformy Microsoft Dynamics.

Przeczytajcie także: Kolejny bank wprowadza trwały nośnik Hitachi

Podpisana umowa daje PeP dostęp do kompetencji w zakresie rozwoju oprogramowania i platform w Grupie Hitachi, w szczególności do ponad 29 tysięcy pracowników firmy GlobalLogic, świadczącej w ramach Grupy Hitachi usługi projektowania i rozwoju oprogramowania.

Hitachi Europe jest czołowym dostawcą rozwiązań IT do polskiego sektora bankowego od 2010 roku. Dotychczas działalność Hitachi skupiała się na dostawie rozwiązań regulacyjnych (np. trwały nośnik), infrastruktury IT (macierze dyskowe) i usług cybersecurity. W tym roku Hitachi planuje wprowadzenie na rynek kompleksowych usług rozwoju oprogramowania, dzięki spółce GlobalLogic, która dołączyła do Grupy Hitachi w 2021 roku. W samej Polsce GlobalLogic posiada ponad 2 000 wykwalifikowanych inżynierów oprogramowania.

Przeczytajcie także: Oto najwięksi operatorzy terminali płatniczych w Polsce

– Współpraca z PeP wpisuje się w strategiczne cele Hitachi na rynku polskim, obejmujące wprowadzenie na nasz rynek i szeroką ekspansję biznesu naszych usług rozwoju oprogramowania, które są powszechnie stosowane na rynkach globalnych – powiedział Tadeusz Woszczyński, dyrektor generalny w Polsce, Austrii i Europie Centralno-Wschodniej w Hitachi Europe.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies