Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Będzie nowy softpos na polskim rynku? Brytyjski fintech Dapio zaoferuje swoje usługi nad Wisłą

Polska spółka fintechu Dapio została dopisana do prowadzonego przez KNF rejestru małych instytucji płatniczych

Wygląda na to, że brytyjski fintech Dapio szykuje się do startu w Polsce. Firma oferuje softposa, czyli aplikację umożliwiającą przyjmowanie płatności za pomocą smartfona, wyposażonego w czytnik NFC.

Przeczytajcie także: Najwięksi operatorzy terminali i softposów

O planach fintechu względem polskiego rynku świadczą uzyskanie statusu MIP przez polską spółkę Dapio (zarejestrowaną w Krakowie pod nazwą Meta Dapio) oraz uruchomienie polskojęzycznej wersji strony, na której można znaleźć informacje o oferowanym rozwiązaniu oraz formularz do wpisu na listę oczekujących. Poprosiłam przedstawicieli firmy o komentarz w tej sprawie. Jeśli go otrzymam, zaktualizuję ten tekst lub napiszę kolejny.

Dapio to brytyjski fintech, wcześniej działający pod nazwą Paymob Technology. Na początku zeszłego roku firma uzyskała 3,4 mln dolarów finansowania, a w listopadzie zaczęła oferować aplikację na rynku brytyjskim.

Przeczytajcie także: Nowe funkcje w aplikacji eTerminal od ING

Aplikacja Dapio Tap to Pay kierowana jest w szczególności do małych i średnich przedsiębiorców, którzy mogą dzięki niej łatwo zacząć przyjmować płatności bezgotówkowe. Można ją zainstalować na dowolnym urządzeniu z systemem Android 8.1 lub wyższym, z aktywną funkcją NFC. Softpos umożliwia przyjmowanie płatności kartami bezstykowymi, a także portfelami Apple Pay, Google Pay i Samsung Pay. Jak wynika z informacji opublikowanych na stronie internetowej podmiotu, pobranie aplikacji nie wiąże się z kosztami, natomiast prowizja za przyjmowanie płatności wynosi 1,5 proc. wartości transakcji.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies