Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Niebawem wystartuje wspieraj.pl. Serwis łączy zakupy z działaniami charytatywnymi

Twórcy platformy pracują już nad kolejnymi narzędziami, z pomocą których będzie można wspierać szkoły czy przedszkola

Pod koniec lutego powinien wystartować serwis wspieraj.pl. Twórcy platformy informują, że obecnie wprowadzane są na niej poprawki po testach. Rozwiązanie pomoże zbierać środki na cele charytatywne (np. leczenie czy rehabilitację), ale też wesprze budowanie społeczności wokół tych działań. W tym przypadku pomagać można nie tylko darowiznami, ale także robiąc zakupy

Przeczytajcie także: Curve zamyka program Rewards

Jak będzie można wspierać potrzebujących prowadzących zbiórkę na wspieraj.pl? Konieczne będzie zainstalowanie aplikacji o tej samej nazwie lub odpowiedniej wtyczki w przeglądarce internetowej na komputerze. To za ich pośrednictwem należy potem robić zakupy w sklepach internetowych. Te ostatnie przekażą ustalony wcześniej procent od wydanej kwoty na wskazaną zbiórkę. Narzędzie zadziała także w przypadku sklepów stacjonarnych po podpięciu karty.

Jak przekonuje zespół wspieraj.pl, obecnie współpraca dotyczy 1,7 tys. sklepów. Za pośrednictwem apki organizatorzy zbiórki mogą zachęcać darczyńców do robienia w nich zakupów, bo to przysłuży się gromadzeniu środków dla potrzebujących. Co ciekawe, kolejne sklepy mogą być zapraszane na platformę przez samych użytkowników aplikacji.

Przeczytajcie także: Apple Pay Later blisko debiutu

Podmiot odpowiedzialny za wspomniane rozwiązanie planuje uruchomić także serwis mojaszkola.org. To podobny projekt, ale, jak sama nazwa wskazuje, chodzi o wspieranie szkół. Także będzie się to odbywać za pośrednictwem aplikacji, w której można przekazać darowiznę czy zorganizować licytację. Jednak szkoła może też zbierać środki (np. na wycieczki czy obiady dla dzieci) przy okazji zakupów robionych przez użytkowników platformy, która powinna wystartować w marcu. Z czasem uruchamiane będą podobne narzędzia: mojeprzedszkole.org czy mojafundacja.org.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies