Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności ratalne i odroczone u agentów ubezpieczeniowych. Platforma Comfino zintegrowana z systemem Comperia Agent

Klient sam wybiera formę płatności – może zapłacić całość od razu lub złożyć online wniosek o zewnętrzne finansowanie

Agenci korzystający z aplikacji Comperia Agent mogą oferować swoim klientom nowe metody finansowania polis. To dzięki integracji systemu z rozwijaną w ramach grupy Comperia platformą Comfino, która zapewni dostęp do płatności ratalnych, płatności ekspresowych Blik, a wkrótce także do płatności odroczonych.

Przeczytajcie także: Płatności Blik dostępne na platformie Comfino

Comperia Agent to aplikacja stworzona dla agentów multiagencji Comperia Ubezpieczenia, służąca do porównywania ofert, wystawiania i sprzedaży polis oraz zarządzania kontaktami z klientami. A teraz także do obsługi płatności. Dzięki integracji narzędzia z platformą Comfino pośrednik może wygenerować i przesłać klientowi link do płatności.

Klient sam wybierze formę finansowania – jeśli chce zapłacić całość od razu, będzie mógł to zrobić wygodnie Blikiem. Jeśli woli rozłożyć kwotę na raty, to wystarczy, że zdecyduje się na taką opcję i wypełni online wniosek. Wkrótce spektrum możliwości ma się poszerzyć o usługę BNPL (kup teraz, zapłać później).

Decyzji nie trzeba podejmować w momencie podpisywania umowy, klient ma czas na zrealizowanie płatności do terminu określonego w polisie. Skorzystanie z zewnętrznego finansowania nie wiąże się z koniecznością podawania agentowi ubezpieczeniowemu żadnych dodatkowych danych podczas zakupu ubezpieczenia, klient dopełnia bowiem formalności samodzielnie, na platformie Comfino. Agent zaś otrzymuje całą prowizję od sprzedaży polisy, niezależnie od wybranej przez kupującego formy finalizacji transakcji.

Przeczytajcie także: Compensa z ofertą embedded insurance

Comfino nazywane jest przez swoich twórców marketplace’em płatności. Korzystające z tego narzędzia sklepy i platformy mogą w ramach jednego procesu oferować swoim klientom finansowanie pochodzące z różnych źródeł. Comfino współpracuje z bankami (Santander Consumer Bank, Inbank, Alior Bank) i fintechami (Twisto i Brutto), a dzięki wykorzystaniu swoich algorytmów dostosowuje do klienta najlepszą spośród ofert.

Płatności Comfino udostępnia obecnie ponad 200 sklepów internetowych oraz 100 stacjonarnych punktów handlowych i usługowych. Także z jego pomocą zapłacą online za ubezpieczenia klienci porównywarki Compero.pl (również należącej do grupy Comperia).

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies