Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmanipulowany senior zostawił przed blokiem fortunę w reklamówce. Pieniądze odebrało dwóch nastolatków

Mężczyzna uwierzył, że bierze udział w policyjnej akcji i przekazuje pieniądze prawdziwym funkcjonariuszom

Policjanci z Warszawy zapobiegli kradzieży ponad 652 tys. zł należących do 94-letniego mężczyzny, którego próbowali oszukać fałszywi funkcjonariusze. W tej historii wrażenie robi nie tylko wspomniana kwota, ale też wiek sprawców – mowa o chłopcach, którym daleko nawet do pełnoletności.

Przeczytajcie także: Curve zamyka program Rewards

Sprawcy w wieku 15 i 16 lat przekonali starszego mężczyznę, że bierze udział w policyjnej prowokacji, w związku z czym musi im przekazać swoje oszczędności. Mieszkaniec Mokotowa spakował rzeczoną kwotę do reklamówki i zostawił ją przy drzwiach wejściowych do swojego bloku.

Oszuści w tym czasie przebywali w okolicach budynku i ostatecznie jeden z nich zabrał pozostawioną przez seniora reklamówkę. Sprawcy nie zdawali sobie jednak sprawy z tego, że są obserwowani przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, którzy uzyskali informacje na temat planowanego przestępstwa. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch młodocianych, z czasem w ręce funkcjonariuszy wpadł ich kolega, który pomagał w oszustwie.

Przeczytajcie także: Usługi KIR pojawiły się na rynku nieruchomości

Pieniądze po przeliczeniu trafiły do swojego właściciela. Z kolei nastolatkowie zostali osadzeni w policyjnej izbie dziecka. Odpowiedzą za swoje działania przed sądem dla nieletnich.

Ta historia zakończyła się pomyślnie, przynajmniej dla seniora, ale z policyjnych doniesień niemal każdego dnia można się dowiedzieć o osobach, które straciły pieniądze, czasem dorobek całego życia, bo zaufały fałszywym wnuczkom, pracownikom banku, urzędnikom, policjantom czy prokuratorom. Dzisiaj taki komunikat dotyczy mieszkańca powiatu krośnieńskiego, który uwierzył, że kontaktuje się z nim pracownik jego banku i próbuje go ochronić przed oszustami. Zmanipulowany mężczyzna zaciągnął kredyt na kwotę 45 tys. zł, po czym przekazał te środki złodziejom.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies