Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Koniec programu mamBONUS w BNP Paribas. Bank będzie naliczał punkty tylko do końca marca bieżącego roku

mamBONUS to program lojalnościowy dla użytkowników kart debetowych i kredytowych wydanych przez BNP Paribas

Jak doniósł jeden z czytelników serwisu cashless.pl, bank BNP Paribas zdecydował się zakończyć program lojalnościowy dla użytkowników kart mamBONUS. I rzeczywiście, stosowna informacja znajduje się już na stronie internetowej instytucji. Poprosiłem jej biuro prasowe o komentarz na temat przyczyn tej decyzji. Gdy otrzymam odpowiedź, zaktualizuję ten bądź napiszę nowy tekst.

Przeczytajcie także: BNP Paribas pogarsza warunki programu mamBONUS

Natomiast z informacji na stronie internetowej BNP Paribas wynika, że bank będzie naliczał punkty w ramach programu tylko do końca marca bieżącego roku. Zachowają one swoją ważność przez trzy lata od momentu naliczenia i będzie można w tym czasie wymienić je na nagrody zgodnie z dziś obowiązującym regulaminem programu.

MamBONUS to program lojalnościowy dla klientów posiadających karty debetowe i kredytowe wydane przez BNP Paribas. Użytkownicy debetówek, płacąc za ich pomocą u wybranych partnerów banku, mogą liczyć na rabaty. Użytkownicy kredytówek zaś mogą dodatkowo zbierać punkty, które później wymienią na nagrody.

Przeczytajcie także: Zgłoście firmę do Mapy polskiego fintechu 2023

BNP Paribas oferuje swój program lojalnościowy od wielu lat, ale pod koniec 2021 r. zdecydował się w znacznym stopniu ograniczyć jego atrakcyjność. Wtedy zmieniły się przeliczniki punktów przyznawanych w ramach programu. Wcześniej bank przyznawał 2 pkt za każdego złotego wydanego za pomocą karty kredytowej. Później, aby zdobyć 1 pkt, trzeba było wydać 2 zł.

Program lojalnościowy oferowany przez BNP Paribas to jedna z ostatnich takich ofert na rynku. Po obniżce interchange kilka lat temu (to prowizja, jaką banki otrzymują od właścicieli sklepów i punktów usługowych z tytułu transakcji kartami) większość instytucji zrezygnowała z programów lojalnościowych lub ograniczyła ich zakres. Obecnie wiele instytucji zamiast własnych projektów tego typu oferuje zarządzany przez organizację płatniczą program Mastercard Bezcenne Chwile.

AKTUALIZACJA

Po publikacji artykułu otrzymaliśmy komentarz biura prasowego BNP Paribas: Bank BNP podjął decyzję o zakończeniu programu mamBONUS ze względu na trudne warunki rynkowe sektora bankowego. Komunikat wskazujący na tę zmianę został umieszczony w dniu 31.01.2023 na platformie https://mambonus.pl/. Jednocześnie pracujemy nad nowym programem benefitów dla posiadaczy kart płatniczych w Banku BNP Paribas, o czym poinformujemy wkrótce.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies