Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Walne Diners Club Polska rozwiązało spółkę i rozpoczęło jej likwidację

To jeden z ostatnich etapów agonii organizacji płatniczej wydającej u nas jeszcze do niedawna prestiżowe karty kredytowe i obciążeniowe

Dzisiejsze, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Wspólników Diners Club Polska podjęło decyzję o rozwiązaniu spółki i rozpoczęciu jej likwidacji. Na stronie internetowej Diners Club pojawiła się też informacja, że od teraz formalna nazwa firmy to DC Polska Sp. z o.o. w likwidacji.

Przeczytajcie także: Karty Diners Club będą działać tylko do końca czerwca 2022

Ogłoszony właśnie krok to konsekwencja wcześniejszych decyzji podjętych przez właścicieli polskiej spółki Diners Club o zakończeniu wydawania u nas kart. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się już na początku ubiegłego roku. Ze względu na fiasko rozmów z nowym inwestorem, w połowie 2022 r. Diners Club zakończył wydawanie kart nad Wisłą i wypowiedział umowy dotychczasowym klientom. Logo Diners Club nie zniknie jednak zupełnie z polskiego rynku, bo karty tej organizacji wciąż będą w Polsce akceptowane, np. w terminalach należących do Polcardu, Elavonu czy Pekao.

Przeczytajcie także: Oto najwięksi operatorzy terminali płatniczych i softposów w Polsce

Diners Club na rynku kart płatniczych był jedyną realną alternatywą dla plastików dwóch najważniejszych organizacji kartowych, czyli Mastercarda i Visy. Klienci Diners w Polsce mogli korzystać z kart kredytowych i obciążeniowych. Pod względem rozwoju technologicznego były one jednak w tyle za visami czy mastercardami. Nie można było ich na przykład dodawać do Apple Pay czy Google Pay, choć w ostatnim czasie Diners Club wprowadził karty zbliżeniowe.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies