Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fintech Paytient zebrał 40 mln dolarów finansowania. Oferuje karty kredytowe do opłacania wizyt u lekarzy

Karty Paytient mogą być udostępniane jako benefit pracowniczy albo dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego

Amerykański fintech Paytient pozyskał 40,5 mln dolarów finansowania w ramach rundy inwestycyjnej serii B. Środki zamierza przeznaczyć na wzrost oraz rozwój swojego produktu w nadchodzących latach.

Przeczytajcie także: Cashless.pl ma już osiem lat

Założony pięć lat temu startup działa w obszarze finansowania usług zdrowotnych. Oferuje health payment accounts, czyli rachunki służące do opłacania należności za wizyty u lekarzy, dentystów, optyków, psychologów czy w aptekach. Do rachunku dodana jest karta kredytowa Visy, która jest dla klienta bezpłatna, a kredyt nieoprocentowany. Dzięki temu rozwiązaniu pacjenci mogą bez problemu regulować od ręki rachunki za nawet nieprzewidziane wizyty w placówkach medycznych. Usługi Paytient mogą być oferowane jako benefit pracowniczy przez pracodawców albo przez ubezpieczycieli zdrowotnych.

Przeczytajcie także: Revolut obniża Moneyback dla klientów z kontem Pro

Użytkownik dostaje od pracodawcy bądź ubezpieczyciela kartę oraz aktywuje aplikację. Kartą zapłaci za świadczenia medyczne, dzięki czemu placówka od razu otrzyma środki. Z kolei w aplikacji pacjent zobaczy swoje zobowiązania i skonfiguruje plan spłaty należności, adekwatny do swoich możliwości budżetowych i modelu, w którym korzysta z usług Paytient. Wybiera też źródło finansowania – może to być np. potrącenie z pensji, wybrany przez siebie rachunek bankowy, ale też środki z ubezpieczenia zdrowotnego.

Fintech deklaruje, że ma już ponad 700 tys. użytkowników i współpracuje z prawie 700 partnerami biznesowymi. Wśród nich m.in. jednego z największych ubezpieczycieli zdrowotnych – Cignę.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies