Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Program Visa She's Next ma wspierać przedsiębiorczynie. Oto firmy wyróżnione w polskiej edycji

Nagrodzone podmioty otrzymają granty wynoszące 20 tys. zł oraz wsparcie edukacyjne

Pięć firm zostało wyróżnionych w pierwszej polskiej edycji globalnego programu Visa She’s Next. Inicjatywa ta ma na celu wspieranie mikro, małych i średnich firm prowadzonych przez kobiety. Nagrodzone przedsiębiorczynie mogą liczyć na grant w wysokości 20 tys. zł oraz roczne wsparcie mentorskie. Amerykańska organizacja płatnicza przekonuje, że od 2020 roku na całym świecie zainwestowała w ramach tej akcji ponad 2,5 mln dolarów.

Przeczytajcie także: Nest Bank z nową usługą dla firm

Zwycięskie firmy reprezentują różne branże, nie ma wśród nich fintechów. Nevrboard produkuje stroje surferskie i kąpielowe z materiałów od polskich producentów, także tych pochodzących z recyklingu. Biznesem odzieżowym jest też Whysoserious, czyli streetwearowy brand dla młodych kobiet. Produkty tej marki powstają w polskich szwalniach. Z kolei Projekt Selflove zajmuje się organizacją wyjazdów regeneracyjnych, zajęć i warsztatów dotyczących dbania o siebie.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja do zakupu i obsługi polis

Kolejny biznes, Gugu the Hero, tworzy zabawki i akcesoria dla dzieci. W ofercie posiada m.in. maty edukacyjne, grzechotki czy kosze na zabawki. Wśród zgłoszeń były także podmioty prowadzone przez uchodźczynie z Ukrainy, a jeden z nich znalazł się w gronie laureatów: Babyland School. Biznes przez dziesięć lat podejmował inicjatywy na rzecz edukacji i rozwoju dzieci i młodzieży w Charkowie. Obecnie prowadzone są prace nad uruchomieniem pierwszego punktu w Polsce, konkretnie w Poznaniu. Ma on odgrywać rolę miejsca integracji dla młodzieży z Ukrainy.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies