Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa aplikacja do zakupu i obsługi polis. Otto pomoże m.in. porównać warunki, zgłosić szkodę czy wezwać assistance

Startu aplikacji należy się spodziewać jeszcze w tym półroczu

Powstaje nowa aplikacja do zakupu ubezpieczeń komunikacyjnych i zarządzania polisami. Komercyjnego startu Otto, bo tak nazywa się apka, należy się spodziewać w drugim kwartale tego roku, a już teraz osoby zainteresowane rozwiązaniem mogą się zgłosić do testów, wypełniając formularz na stronie internetowej https://ottoapp.pl/.

Przeczytajcie także: Mniej pieniędzy dla insurtechów

Aplikacja umożliwi porównanie i zakup polis od 14 ubezpieczycieli, z transparentnym wskazaniem warunków ubezpieczenia. Kupujący AC będą mogli liczyć na syntetyczne porównanie zakresu ochrony. Jak podkreślają twórcy rozwiązania, Otto ma sprawić, że klient będzie w końcu wiedział, co obejmuje jego polisa. A jest to istotne zarówno przy podejmowaniu decyzji o zakupie (aby się nie skusić na pozorną oszczędność), jak i w razie ewentualnej szkody (żeby wiedzieć np., czy można liczyć na transport z miejsca wypadku, do ilu kilometrów ma się holowanie itp.).

Za pomocą aplikacji będzie można wezwać assistance jednym kliknięciem, a także wygodnie zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. W razie kolizji Otto podpowie też krok po kroku, jakie działania należy podjąć, a w samej aplikacji będzie też można wypełnić oświadczenie sprawcy i wykonać za jej pomocą odpowiednie zdjęcia.

Docelowo narzędzie ma być portfelem ubezpieczeń komunikacyjnych, w którym można przechowywać zarówno polisy kupione przez apkę, jak i wcześniej posiadane – wystarczy je zeskanować. Otto zadba o to, żeby klient nie zapominał o kończących się umowach, ale też o ważnych zmianach np. dotyczących przepisów ruchu drogowego.

Przeczytajcie także: Moduł śledzenia szkody od Global Assistance

Jak przekazał w rozmowie z cashless.pl Jakub Panek, jeden z założycieli insurtechu, w pierwszej kolejności można się spodziewać udostępnienia uproszczonej wersji aplikacji, za pomocą której użytkownik będzie mógł zeskanować swoją polisę i sprawdzić jej zakres. Kalkulator polis zostanie dodany nieco później – prawdopodobnie w czerwcu tego roku.

Za projektem stoją wspomniany Jakub Panek, Michał Ptasiński oraz Krystian Stefańczyk. Polisy będą wystawiane w ramach licencji multiagencji NAU.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies