Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google zakazuje reklam chwilówek i... inwestuje w firmę pożyczkową

Zagraniczne media donoszą, że Google przeprowadził inwestycję za pośrednictwem jednej ze swoich spółek zależnych

Jak zapewne wiecie mniej więcej od połowy lipca Google zablokuje w swojej wyszukiwarce reklamy krótkoterminowych pożyczek, tzw. chwilówek, a na terenie USA także tych z realnym oprocentowaniem przekraczającym 36 proc. w skali roku. Koncern z Mountain View uzasadnia to troską o tych, którzy padają ofiarą szkodliwych produktów finansowych.

Przeczytajcie także: Trwa ekspansja zagranicznych prepaidów

- Podczas przeglądu naszych zasad analizy wykazały, że tego typu produkty mogą prowadzić do nadmiernego obciążenia finansowego użytkowników i wysokiego odsetka niespłacanych zobowiązań - czytamy w oświadczeniu Google’a. Polska branża pożyczkowa uważa, że zakaz najbardziej uderzy w firmy sprzedające swoje produkty wyłącznie przez Internet.

Tymczasem, jak donosi serwis Searchenginepeople, Google poprzez GV, fundusz venture capital będący jego inwestycyjnym ramieniem, zakupił udziały w firmie LendUp żyjącej ze sprzedaży chwilówek. Autorzy tekstu wykazują powiązania GV z Google i stawiają pytanie, dlaczego koncern ogłaszający krucjatę przeciwko firmom naciągającym klientów na drogie pożyczki krótkoterminowe, sam angażuje się w taką działalność.

Przeczytajcie także: Zmiany w taryfie BZ WBK. Sporo podwyżek

Pytanie dobre, ale odpowiedzi jeszcze nie znamy. Na razie branża dotknięta zakazem reklamy oferowanych przez siebie produktów będzie zapewne bacznie śledzić działania marketingowe firmy LendUp. W Polsce na rynku chwilówek internetowych funkcjonują m.in. takie firmy jak Vivus czy Wonga.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies